• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Havidíj és jövedelemarányos járulék

Egészségpolitika Forrás: HVG Online

Bokros Lajos attól tart, hogy a kormányzópártok elszalasztják a biztosítási reform bevezetésének még vállalható idejét.

Bokros Lajos a Közép-európai Egyetem (CEU) vezérigazgatója, volt pénzügyminiszter szerint komoly válaszút elé érkeztünk a biztosítási rendszer kialakításával. Ha sikerül elérni, hogy területi kötöttségektől mentes, magántulajdonban lévő, kötelező egészségbiztosítási pénztárak jöjjenek létre, akkor jelentős történelmi lépést tehetünk előre. Ellenkező esetben nem lesz érdemi előrehaladás és fennáll a veszélye, hogy visszatérünk a változások előtti helyzetbe, ami viszont már a magyar gazdaságra is nagyon komoly terhet róna, írja a HVG Online.

A Horn-kormány volt pénzügyminisztere szerint - aki álláspontját a hatodik pénzügyi konferencián fejtette ki - az érdemi reformoknál nem lehet megkerülni a magántulajdonban lévő, kötelező egészségbiztosítási pénztárak megalapítását. Véleménye szerint több valódi biztosítóra volna szükség, mert csak ez a rendszer tudná kikényszeríteni a versenyt és a szolgáltatások minőségének emelését.

A CEU vezérigazgatója úgy véli, hogy a jelenlegi költségvetési állapotok alapján számolva minden 18 éven felüli magyar állampolgárnak – kivétel nélkül – minimum tízezer forintos havidíjat, e felett pedig 10 százalékos jövedelemarányos járulékot kellene befizetnie. A biztosítók az ellátottak után korrigált fejkvótát kapnának, költségvetési támogatásban viszont kizárólag a valóban rászoruló családok részesülnének.

A volt pénzügyminiszter az egészségügyi reform eddigi lépéseiről elismeréssel nyilatkozott, ugyanakkor aggodalmát fejezte ki, mert úgy lehet érzékelni, mintha az egészségügyi reform a kitörési pont előtt megállt volna. Ennek okai között említette, a miniszterváltást, a már hónapok óta húzódó politikai megegyezés hiányát a biztosítási reform lényegi elemeiről, és a bizonytalan befektetői kilátásokat, a kockázatok felmérhetetlenségét. A volt pénzügyminiszter azt is aggasztónak tartja, hogy vészesen közeledik a politikai ciklus félideje, ami a nagy ívű politikai döntések meghozatalát jelentősen lekorlátozza.