• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hogyan működik a kardiológiai távleletezés?

Hírek 2024.04.11 Forrás: (X)
Hogyan működik a kardiológiai távleletezés?

A távleletezés lehetővé teszi a szakorvosi vélemény elérését még azokban a régiókban is, ahol korlátozott a szakorvosi ellátás.

A kardiológiai távleletezés, mint a modern egészségügyi technológia egyik legjelentősebb előrelépése, forradalmasítja a betegellátást, különös hangsúlyt helyezve a vármegyei kórházak kardiológiai osztályai és a háziorvosi praxisok közötti együttműködésre. Ez a folyamat lehetővé teszi a gyors és hatékony kommunikációt, valamint a diagnosztikai adatok megosztását a két intézmény között, így javítva a betegellátás minőségét és lényegesen gyorsítva sebességét.

A digitális együttműködés mechanizmusa

A kardiológiai távleletezés kiváló példa arra, hogyan működhet együtt hatékonyan a modern technológia és az egészségügy az orvosok és a betegek javára. Ennek alapját a digitális technológia és az internetes kommunikációs eszközök képezik. A folyamat lépései a következők:

1. Vizsgálat elvégzése: A háziorvos az okosdiagnosztikai eszközök segítségével, mint például az alapvetően fontos nyugalmi és Holter EKG, elvégzi a szükséges kardiológiai vizsgálatokat. Ezeket az eszközöket egyébként a tavalyi évben a TSO Medical Hungary Kft.szállította több, mint 2500 háziorvosi praxis számára,, így biztosítva a legkorszerűbb okos diagnosztikai technológiát..

2. Adatok továbbítása: A vizsgálat során gyűjtött adatok digitális formátumban, biztonságos és titkosított kapcsolaton keresztül, közvetlenül továbbításra kerülnek a kórház kardiológiai osztályára. Ez a folyamat lehetővé teszi az adatok azonnali elérhetőségét a kardiológus számára.

3. Lelet készítése: A kardiológiai osztály szakorvosai ezután értékelik az adatokat, és digitális távleletet állítanak ki, amely tartalmazza a diagnózist és a javasolt kezelési tervet.

4. Visszajelzés a háziorvosnak: A távlelet elektronikusan visszaküldésre kerül a háziorvoshoz, aki ennek alapján tájékoztatja a beteget az eredményekről és a további lépésekről.

Az együttműködés előnyei

A digitális együttműködés legfontosabb előnyei a gyorsaság, a pontosság és a hozzáférhetőség:

Gyorsaság: A diagnosztikai adatok és a távleletek azonnali továbbítása jelentősen csökkenti a várakozási időt.

Pontosság: A digitális adatátvitel minimalizálja az adatvesztés vagy hibák kockázatát.

Hozzáférhetőség: A távleletezés lehetővé teszi a szakorvosi vélemény elérését még azokban a régiókban is, ahol korlátozott a szakorvosi ellátás.

Uliczki Soma, a berendezéseket szállító TSO Medical Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, a távleletezés fontosságát kiemelve, így fogalmaz: „A kardiológiai távleletezés nem csak egy technológiai innováció; ez egy új paradigmát jelent a betegellátásban. Büszkék vagyunk arra, hogy eszközeinkkel és szolgáltatásainkkal hozzájárulunk az egészségügyi szektor ezen fontos ágának fejlődéséhez, segítve a háziorvosok és a kardiológusok közötti zökkenőmentes együttműködést.”

További információ háziorvosoknak