Finomodott a létszámelőírás, a korábbi nagy időintervallumokat kisebb egységekre osztották.
A kormány rendelettel szabályozza a közforgalmú, fiók- és kézigyógyszertárak, továbbá intézeti gyógyszertárak működési, szolgálati és nyilvántartási rendjét. A korábbi kifogást, miszerint a nyitvatartási idősávok között nincs átmenet, így nem biztosítanak kellő rugalmasságot a rendszerben, úgy tűnik, orvosolták a kihirdetett rendeletben, amelynek teljes szövege a Magyar Közlöny 89. számában a 25 791. oldalon található.
A gyógyszertár működtetéséhez szükséges személyi feltételek szerint a heti 40 órát meg nem haladó nyitva tartás esetén legalább egy gyógyszerész, a heti 40 órát meghaladó, de heti 48 órát meg nem haladó nyitva tartás esetén legalább egy gyógyszerész és egy expediáló szakasszisztens, a heti 48 órát meghaladó, de heti 60 órát meg nem haladó nyitva tartás esetén legalább két gyógyszerész és egy asszisztens, a heti 60 órát meghaladó, de heti 67 órát meg nem haladó nyitva tartás esetén legalább három gyógyszerész és három asszisztens, a heti 67 órát meghaladó nyitva tartás esetén legalább négy gyógyszerész és 4 asszisztens szükséges a patika személyzetéhez.
A létszám megállapításához a vényforgalmat is figyelembe veszik: ha a tárgyévet megelőző évben a gyógyszertárban befogadott vények száma havi átlagban gyógyszerkiadásra jogosult személyenként meghaladja a kétezret, úgy a gyógyszertár működtetője a fenti létszámelőíráson túl kétezer vényenként további egy fő gyógyszerész vagy szakasszisztens foglalkoztatását köteles biztosítani.
A rendelet 2013. július elsején lép életbe.
A kormány a gyógyszerész szakmai szervezetekkel egyeztetve határozta meg a gyógyszertárak működtetéséhez szükséges minimum személyi feltételeket.