• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mitől működik jobban a fogorvoslás a többinél?

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Van-e az államosításon kívül más üdvözítő megoldás is az egészségügyben?

A magyar fogászat működése, felszereltsége, betegellátó képessége európai színvonalú. Az európai gyógyturizmus egyik központja – ebből a szempontból – Magyarország. Mindezt pedig állami támogatás nélkül az elmúlt tizenöt évben, önerőből, a természetes fejlődés eredményeként érte el. Mindössze a sovány finanszírozási szerződés kapcsolja az alapellátásban dolgozókat az államhoz, az Országos Egészségbiztosítási Pénztárhoz. A fogászatban – ha megvizsgálnánk – minden bizonnyal nem találnánk előnytelen és hátrányos közreműködői szerződéseket. Az a nagymérvű orvos elvándorlás, amely a magyar egészségügy többi területét jellemzi, itt nem tapasztalható. S a fogorvos-rezidensek is úgy tűnik megtalálják helyüket ebben a viszonylag jól működő honi rendszerben - áll a Szövetség az Egészségügyért – Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetségének elnöksége közleményében.

A herceghalmon rendezett konferencia kapcsán kiadott közlemény szerint a tanácskozáson mindenről szó esett, csak arról nem, hogy a magyar fogászati rendszert mi különbözeti meg az egészségügy többi területétől? Az, hogy legnagyobb részt nem állami, hanem magán! Ráadásul többségében az ott dolgozó orvosok saját tulajdona.

A Szövetség az Egészségügyért – Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetsége véleménye szerint a magyar egészségügy eme jól működő, az államnak kevés gondot okozó területének tapasztalataiból azt a következtetést levonni, hogy az egészségügyben mindent államosítani kell – enyhén szólva megmagyarázhatatlan és érthetetlen.

A Szövetség véleménye szerint a fővárosi és megyei intézmények államosítása után a városi kórházakat – legalább egy ideig - meg kellene hagyni önkormányzati tulajdonban. Tapasztalatokat kellene szerezni, hogy melyik tulajdonforma a kedvezőbb a működés, s nem utolsó sorban a betegek szempontjából. /Azt csak zárójelben jegyezzük meg, hogy egy-egy kórház egyházi-, alapítványi- és magántulajdonba adása után lehetne csak megfelelő, az egész egészségügyi rendszer egészének átalakítását megelőző, mindenre kiterjedő tapasztalatokat szerezni./

A Szövetség az Egészségügyért – Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetsége véleménye szerint a jelenleg elkezdődött államosítás nem kisebb jelentőségű, s legalább akkora felelősséggel jár, mint a deviza-hitelesek sorsának, vagy az államadósság kezelésének kérdése.