A korábbi 500-600-ról 14 ezerre bővült a tagság, így a szervezet már csaknem 400 munkahelyen van jelen.
A kötelező kamarai tagság megszüntetése után felértékelődött orvosszakszervezetbe tömegesen lépnek be a doktorok. Egyelőre tizennégyezren választották a számukra új érdekképviseleti formát, ami azt tekintve, hogy a harmincezer orvos harmada vállalkozó, lassan "teltt házat" jelent. Gyenes Géza, az orvoskamara főtitkára szerint, az egészségügyben rendkívüli folyamatok zajlanak.
Meghússzorozódott a Magyar Orvosok Szakszervezetének létszáma: a korábbi 500-600-ról 14 ezerre bővült a tagság, így a szervezet már csaknem 400 munkahelyen van jelen. A főtitkár szerint az eddig soha nem látott szakszervezeti aktivitás minden eddiginél erősebb érdekképviseletet hozhat. Az orvosok már most is egy sor kérdésben várnak segítséget, leginkább munkaszerződésükkel kapcsolatban. De miután a legtöbb munkahelyen már a dolgozók legalább 60 százaléka tag, így tényleges érdekvédelemre számíthatnak a doktorok.
A szakszervezetnek épp az az erőssége, hogy helyben védheti a kollégákat. Ez pedig létfontosságú: a törvény ugyanis egyéni szerződésekre kötelezi az orvosokat, amiben többségük teljesen tanácstalan.
A kamara jogosítványok híján nem szervezkedhet, kizárólag általános szakmai segítséget nyújthat. Azzal, hogy ilyen erős szakszervezet alakul, lényegesen eredményesebb lehet az eddigi fellépés - mondja a főtitkár, aki szerint fontos az is, hogy hamarosan már a Liga „kötelékében" az Országos Érdekegyeztető Tanácsban kapjanak helyet a szakszervezetek, s közvetlenül a kormányfővel egyeztethessenek az orvosi munkaidőről, bérekről. A Liga még augusztusban együttműködési megállapodást kötött a MOK-kal.