• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

ReSzaSz: kiállnak a fehérvári és győri kollégák mellett

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

A régiós átlagnak és hazai teherbíró képességnek megfelelő bérekért harcol a szervezet.

A Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete, a ReSzaSz támogatja a MOK Fejér megyei tagjainak nyilatkozatát, és kiáll a győri sebész kollégák mellett is - tudatja közleményében a ReSzaSz.


Mint kifejtik, a bejegyzés alatt álló ReSzaSz maradéktalanul egyetért a fejér megyei kollégák által megfogalmazott problémákkal, ennek megfelelően az ügyvezető elnökség nevét is adta a 2015. december 22- én megjelent nyilatkozathoz.

Továbbá támogatásukról biztosítják a napokban sajtóvisszhangot kapó győri sebész kollégákat is. Fontos, hogy mindenki kimondja az igazságot, és kivegye a részét a biztonságos betegellátás körülményeinek megteremtésében.

Mint a közleményben hangsúlyozzák, azért tartják fontosnak a támogató közlemény kiadását, mert egyértelművé vált, hogy a kormány nem tervez, és nem is tervezett 2016-ban általános béremelést az egészségügyben.


Kiemelten fontosnak tartják újra felhívni a figyelmet arra, hogy három éve nem volt alapbéremelés az egészségügyben, és az ösztöndíjszerű bérkiegészítések nem oldják meg a problémákat, sőt kifejezetten káros bérfeszültséget generálnak. Az a paradox helyzet állt elő, hogy egy fiatal orvos bére a támogatásokkal, az esetlegesen elnyert ösztöndíjjal együtt magasabb lehet, mint egy őt oktató, több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakorvosé. Ez a bérfeszültség mérgezi a mindennapi munkakapcsolatot, valamint a szakorvosképzést, oktatást is. A ReSzaSz kéri a kormányt, hogy ne alázza meg szakorvosait a méltánytalanul alacsony bérekkel és a hálapénzrendszer intézményének fenntartásával!


A ReSzaSz kitart amellett, hogy 2016-ban minden szakorvos nettó alapbérét meg kell emelni a fiatal szakorvosoknak járó támogatás összegével, az ápolók és a technikai személyzet bérét pedig 50 százalékkal kell megnövelni. Elengedhetetlen egy azonnali béremelés, valamint egy olyan hosszú távú bérfejlesztési terv kidolgozása, ami garantálja a biztos jövőképet és életpályát.


Fejér megyei kollégáikhoz hasonlóan határozottan kérik a kormányt, hogy a biztonságos betegellátáshoz szükséges forrásokat bocsássa az egészségügy rendelkezésére!


Úgy vélik, a győri kollégák kiállása is megmutatta, hogy nem igaz, hogy a hálapénzrendszer működteti az egészségügyet, valamint az sem igaz, hogy a hálapénzrendszer képes pótolni az egészségügyben dolgozók béreit. Egyetértenek a kormánnyal abban, hogy transzparencia hiánya és a hálapénzrendszer között összefüggés van, azonban az ok okozati viszony a kettő között szerintük fordított: a hálapénzrendszer nem a transzparencia hiánya miatt létezik, hanem a hálapénzrendszer az, ami átláthatatlanná és korrupttá teszi a rendszert.


Leszögezik: nem nyugat-európai, hanem Magyarország teherbíró képességének, illetve a régiós átlagnak megfelelő béreket szeretnének kiharcolni az egészségügyben dolgozók számára. Mindez nemcsak egy bérharc, hanem a biztonságos és minőségi betegellátásért folyó küzdelem is, s az egészségügy nemzeti ügy álláspontjuk szerint.

Legolvasottabb cikkeink