• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Skill labort adtak át az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben

Egészségpolitika 2022.10.11 Forrás: MTI
Skill labort adtak át az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben

Az orvostudomány gyors fejlődése, a technológiai innovációk térnyerése megköveteli az egészségügyben dolgozók folyamatos továbbképzését.

Szimulációs oktatóépületet, úgynevezett skill labort adtak át az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben (OKPI) kedden, a beruházás 420 millió forint kormánytámogatással valósult meg.

Az oktatólabor átadásán Tóth László, a Belügyminisztérium - az egészségügy szakmai irányításáért felelős - helyettes államtitkára azt mondta, a betegellátás egyik fontos feltétele a gyakorlati képzés, továbbképzés szinten tartása, és egy országos intézetnek kiemelt szerepe van abban, hogy teret adjon az elengedhetetlen gyakorlati tudás megszerzésének, fejlesztésének.

A tüdőgyógyászat sok évig "elfeledett szakma volt", de miután az egyik leggyakoribb halálokok közé tartoznak a tüdőeredetű megbetegedések, fontos, hogy a gyógyításban a jövő kihívásainak az intézet meg tudjon felelni - tette hozzá.

Bogos Krisztina, az intézet főigazgatója mérföldkőnek nevezve a skill labor átadását azt mondta: az orvostudomány gyors fejlődése, a technológiai innovációk térnyerése megköveteli az egészségügyben dolgozók folyamatos továbbképzését.

Hozzátette: az intézet mindig is alapvető pillérként tekintett az oktatásra, és elkötelezett abban, hogy ne csak a saját orvosainak, hanem külsős érdeklődőknek is átadja az évek során megszerzett tudást, tapasztalatot. Bogos Krisztina szerint ma már minden, a betegellátáshoz szükséges ellátás modellezhető megfelelő demonstrációs és szimulációs környezetben.

Az OKPI telephelyén egy használaton kívüli, 260 négyzetméteres épületet hoztak rendbe és szereltek fel a legmodernebb eszközökkel, például endoszkópos és ultrahangszimulátorral, laparoszkópos vagy bronchoscop berendezéssel - ismertette a főigazgató.

Demény Ádám, a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság főigazgatója arról beszélt, hogy az Egészséges Budapest Program révén az állam hazai forrást biztosított a főváros és a közép-magyarországi régió egészségügyi fejlesztésére. Az OKPI-ban nyolc épületben 3 milliárd forint értékben történtek fejlesztések, és 15 ezer négyzetméter újult meg - tette hozzá.

(Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)