• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A Richter árbevétele stagnált, nyeresége nőtt tavaly

Gyógyszerpiac 2019.02.07 Forrás: MTI
A Richter árbevétele stagnált, nyeresége nőtt tavaly

Negatívan hatott a gyártó méhmióma elleni gyógyszerének féléves, EMA által elrendelt felfüggesztése. 

A Richter Gedeon Nyrt. 2018-ban 41,583 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, ami 199,1 százalékkal nagyobb az előző évinél - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön. A társaság éves árbevétele 445,484 milliárd forint volt, ami 0,3 százalékkal haladta meg az előző évit, euróban számolva 2,7 százalékkal csökkent a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált gyorsjelentés szerint.

Tavaly az utolsó negyedévben 16,048 milliárd forint adózás utáni veszteséget mutatott ki a Richter, ami 54,8 százalékkal kisebb a bázisidőszaki 35,488 milliárd forintnál, és legnagyobb részt az Esmyával kapcsolatos értékvesztés elszámolása miatt következett be. Az árbevétel 10,3 százalékos emelkedéssel 121,609 milliárd forint lett tavaly az utolsó negyedévben az előző év azonos időszakához képest.

A Portfolio.hu által készített elemzői konszenzus szerint az elemzők 112,6 milliárd forint árbevételre és 11,5 milliárd forint adózott nyereségre számítottak 2018 negyedik negyedévében.

A jelentés szerint a tavalyi forgalomra negatívan hatott a Richter méhmióma elleni gyógyszere, az Esmya euróban számolt árbevételének 72,2 százalékos visszaesése az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) mintegy féléves vizsgálata és az értékesítés felfüggesztése miatt, valamint a romániai nagy- és kiskereskedelmi szegmens árbevételének csökkenése.

A deviza-árfolyamváltozások hatása 4,635 milliárd forint értékben csökkentette a forintban kifejezett árbevételt, ami elsősorban a rubel-forint éves átlagárfolyamának 8,3 százalékos gyengüléséből következik - közölték, hozzátéve: ezt részben ellensúlyozta, hogy ez idő alatt a forintnak az euróhoz viszonyított árfolyama ugyancsak veszített értékéből 3,0 százalékot.

Az éves üzleti eredmény 43,933 milliárd forint volt tavaly, 112,1 százalékkal emelkedett, euróban mérve 105,8 százalékkal nőtt. Az anyavállalat tulajdonosaira jutó adózott eredmény 31,223 milliárd forintot (98,0 millió eurót) tett ki, ami 251,4 százalékkal (euróban mérve 240,3 százalékkal) haladta meg az előző évben elértet.

Az egy részvényre jutó nyereség 168 forint volt tavaly, az előző évi 48 forint után.

A 2018-as árbevétel Magyarországon 39,472 milliárd forint lett, ami forintban 9,5 százalékos (euróban 6,3 százalékos) éves növekedést jelent elsősorban bizonyos, szabályozási változásokkal összefüggő előszállítások következtében - írták.

Az Európai Unióban, a magyarországi piac nélkül, az árbevétel 2018-ban 570,5 millió eurót tett ki, ami 7,5 százalékkal elmarad az előző évitől.

A Richter kutatás-fejlesztésre 40,609 milliárd forintot, 1,8 százalékkal többet költött tavaly, ez az árbevétel 9,1 százalékát teszi ki.

A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A szerdai kereskedésben a papírok árfolyama 65 forinttal, 1,12 százalékkal 5735 forintra csökkent. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 6510 forint, a legalacsonyabb 4468 forint volt.