• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Átvilágítással a gyenge minőségű antibiotikumok ellen

Gyógyszerpiac Forrás: HENT Hírlevél

A találmány segíthet kiszorítani a piacról a hamisított gyógyszereket.

Belga, ruandai és a Kongói Demokratikus Köztársaság kutatói olyan berendezést fejlesztettek ki, amely képes átvilágítani az Afrikában leggyakrabban használt 19 antibiotikum fajtát. A találmány jelentősége, hogy segíthet kiszorítani a piacról a hamisított, gyenge minőségű gyógyszereket - idézte a HENT Hírlevél.

Az ultra magas áteresztőképességű folyékony kromatográfiai vizsgálatnak elnevezett módszer az alkotók szerint képes kiszűrni a hamisítványokat az olyan kedvelt gyulladáscsökkentő gyógyszerek esetében, mint például a Cefriaxone, a Ciprofloxacin, a Metronidazole, a Sulbactam, az Amoxicillin és a Tetracycline. A módszert használó készüléket először a Kongói Demokratikus Köztársaságban tesztelték, amely kimutatta, hogy a három vizsgált mintából kettő nem felelt meg az előírásoknak.

Az eredeti cél az volt, hogy úgy dolgozzanak ki hatásos módszertaz ilyen gyógyszerek összetételének gyors meghatározására, hogy ahhoz csak minimálisan legyen szükség olyan laboratóriumi fogyóeszközökre, mint az oldószerekek. Olyan megoldásra törekedtek, amely hatásos, függetlenül attól, milyen hőmérsékleti viszonyok és pH-érték esetén alkalmazzák, amiből az következik, hogy a világon szinte mindenütt be lehet vetni a minőségellenőrzéssel foglalkozó laboratóriumokban.

A kifejlesztők– mutat rá a securingindustry.com honlap – a 3. világ alapvető gondjának tartják a gyógyszerek gyenge minőségét. A fejlődő országokban ugyanis virágzik a hamisítás, mivel nem ellenőrzik a külföldről beérkező gyógyszereket, továbbá nincsen megfelelő minőségkontroll a gyógyászati termékek esetében sem az ellátó hálózat semelyik szintjén sem, ideértve az importőröket, a nagykereskedőket, valamint a hivatalos és nem hivatalos eladókat.