• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bioszimiláris készítményekkel megtakarított támogatás

Gyógyszerpiac Forrás: MTI

A biotechnológia lehet a kitörési pont a Richternek a következő években.

A biotechnológia a Richter számra kitörési pont lehet a következő években - mondta Bogsch Erik, a gyógyszergyár vezérigazgatója kedden az Országgyűlés innovációs és fejlesztési eseti bizottságában. A cégvezető továbblépési lehetőséget lát a kínai és az indiai piacon is, illetve Latin-Amerikában. Hozzátette, hogy az Európán kívüli piacokon az államközi kapcsolatok fejlesztése jelentős támogatást jelenthet a cég számára a terjeszkedésben. Mint mondta, Nyugat-Európa felé elengedhetetlen a nyitás, hiszen a gyógyszeriparban ma már minden előírás európai, az Amerikai Egyesült Államokban viszont nagyon nehéz a cégnek megvetnie a lábát.

Mindezek mellett Bogsch Erik fontosnak tartja azt is, hogy a vállalatnál megmaradjon az eredeti kutatás. Kifejtette, hogy az eredeti készítmények gyártásának ugyan nagy a kockázata, a cég jövője szempontjából azonban fontos, egyrészt a gondolkodás, a kreativitás fenntartása miatt, másrészt ha egy eredeti molekula sikeres, akkor megtérül a befektetés.

A biotechnológiai vonalon egyelőre a bioszimiláris készítmények gyártására lát reális esélyt a Richter vezérigazgatója. Ezek a generikus készítményekhez hasonló, vagyis nem eredeti fejlesztésű termékek. Bogsch Erik nemzetgazdasági szempontból is fontosnak nevezte, hogy legyen hazai bázisa a biológiailag hasonló gyógyszerek gyártásának. Kifejtette, hogy Magyarországon a gyógyszertámogatás több mint 20 százaléka, mintegy 60 milliárd forint most is a biológiai készítményekre fordítódik.

A Richter által gyártott ilyen termékeken a támogatás felét lehet majd megtakarítani, vagy ha úgy tetszik, kétszer annyi beteget lehet ellátni ugyanannyi pénzből.

Az akvizíciókra vonatkozó képviselői kérdésre válaszolva a vezérigazgató elmondta: a Richter elsősorban terméket szeretne vásárolni, nem pedig céget, a gyógyszeripar ereje ugyanis a termékportfólióban van. A Richter elsősorban nőgyógyászati készítményekkel - ami a társaság legerősebb területe - szeretné tovább bővíteni palettáját, konkrét célpontja azonban jelenleg nincsen.

A Richter Debrecenben most átadott új biotechnológiai üzeméről Bogsch Erik elmondta, hogy az üzem nemzetközi viszonylatban megfelelő kapacitással rendelkezik, és emlőssejtek felhasználásával a legkorszerűbb biotechnológiai termékeket képes előállítani. Ebben az évben klinikai vizsgálati mintákat állít elő, piacra kerülő termék gyártása várhatóan 2014-től indul.