Az indiaiként forgalomba került hamisítványokról kiderült, hogy valójában Kínából származnak.
Az exportra termelő gyógyszergyártók számára kötelező technológiai újítások bevezetésének lehetőségével foglalkozik az indiai kormány, hogy helyreállítsák az ország gyógyszeriparába vetett nemzetközi bizalmat. A Securing Pharma beszámolója szerint a kormány a gyógyszergyártókat képviselő Pharmexcil-t bízta meg azzal, hogy vizsgálja meg, milyen hamisítás elleni technológiákat és biztonsági megoldásokat lehetne eredményesen alkalmazni annak érdekében, hogy az indiai gyógyszeripar jó hírnevét sértő hamisítást elkerüljék.
India a világ legnagyobb gyógyszerexportőre. A helyi cégek évente mintegy 8,5 milliárd dollár értékű – főleg generikus – készítményt exportálnak külföldre, amelyek jelentős része létfontosságú a fejlődő országok állampolgárai számára. Az elmúlt időszakban azonban több olyan incidens is történt, amelyekben a gyógyszerhamisítványok forrásaként Indiát jelölték meg a hamisítók. Nigériában a közelmúltban két ilyen esetet is alaposan dokumentáltak; az indiaiként forgalomba került hamisítványokról pedig mindkét ügyben kiderült, hogy valójában Kínából származnak, aktív hatóanyagot pedig alig vagy egyáltalán nem tartalmaznak.
A Pharmexcil közlése szerint az indiai kormány a fenti és a hasonló esetek elkerülése érdekében kérte fel a szervezetet, hogy vizsgálja meg, milyen ellenlépéseket lehet tenni a hamisítás visszaszorítása érdekében, majd tegyen jelentést arról, mely módszerek lennének alkalmazhatóak az indiai gyártási rendszerben is. Egyelőre nem tisztázott, hogy a kormány egy követhetőségi rendszer kidolgozására törekszik-e, az azonban valószínű, hogy kötelezővé tennék legalább egyféle hamisítás elleni technológia alkalmazását a gyártók számára.