• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mentők a Forma 1-en

Hírek Forrás: Weborvos

A tavalyi Magyar Nagydíjon súlyos balesetet szenvedett Phelipe Massa az Országos Mentőszolgálat Forma 1-es mentőbázisára látogatott.

A pilóta személyesen mondott köszönetet megmentőinek. Mint emlékezetes, a felpattanó alkatrésztől életveszélyes koponyasérülést szenvedett Phelipe Massa a gyors és szakszerű kimentésnek és sürgősségi ellátásnak köszönhetően térhetett vissza az autóversenyzés élvonalába.

Az Országos Mentőszolgálat idén is közel 150 munkatárssal, 19 mentőkocsival, 2 mentőhelikopterrel, 2 speciális kimentő csapattal, 6 orvosi gyorsbeavatkozó egységgel, valamint egy belgyógyászati, traumatológiai ellátásra is alkalmas ambulanciával vigyáz a Forma 1 futam versenyzőinek és a nézőinek biztonságára.

A versenypálya megfelelő pontjaira települő mentőkocsik személyzete, a „gyorsbeavatkozó" orvosok, a versenyautóból való kimentésre kiképzett mentőcsapatok, valamint a mentőhelikopterek és a kórházi szintű pályaambulancia orvosai, ápolói az elmúlt közel két évtizedben nagy gyakorlatot szereztek a Forma 1-es autóverseny speciális mentési feladatainak ellátásában. Tudásukról évről évre számot is kell adniuk azon a versenyt megelőző, súlyos balesetet szimuláló tesztvizsgán, ahol az egyes beavatkozások szakszerűségén, a csapatmunka gördülékenységén kívül a FIA illetékesei a gyorsaságot is másodpercről másodpercre mérik.

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) az idei futam csütörtök délutáni mentési gyakorlatán ismét elismerését fejezte ki a magyarországi Forma 1 Nagydíj egészségügyi biztosítását végző Országos Mentőszolgálat kiváló szakmai munkájáért.

A nézőtéri szektorokba telepített OMSZ mentőegységek tavaly a három versenynapon közel 160 esetben nyújtottak segítséget különféle rosszullétek, sérülések miatt.

A futamon végzett munka nem gyengíti a mentők alaptevékenységét, a mentési készenlétet, hiszen a rendezvénybiztosítást az OMSZ plusz kocsikkal, helikopterekkel és szabadnapos dolgozókkal szervezi meg.