Hamisítókra vonatkozóan a halálbüntetés bevezetését kérte a nigériai gyógyszerhatóság vezetője.
Paul Orhii Kínára és Indiára hivatkozott példaként. Előbbi jogszabályrendszere a halálbüntetés, utóbbi életfogytig tartó börtön kiszabását is lehetővé teszi a lakosság életét veszélyeztető hamisítókkal szemben. A nigériai Nemzeti Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal (National Agency for Food and Drug Administration and Control, NAFDAC) főigazgatója Dr. Paul Orhii erről a parlament egészségügyi bizottsága előtt tartott beszámolója során beszélt. Meglátása szerint a halálbüntetés lehetősége olyan elrettentő erővel hatna, amelynek eredményeként drasztikusan csökkenne a hamis gyógyszerek piaci aránya az országban - közölte a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
Az All Africa portál beszámolója szerint Orhii bizottsági beszámolója során beszélt arról, hogy a nigériai és külföldi, főleg kínai és indiai állampolgárok közreműködésével bonyolódó gyógyszerhamisítás okán a nigériai kormány kínai és indiai partnerével is szervezett találkozót, hogy az illegális üzletek visszaszorításának lehetséges módjait megvitassák. A szakértő szerint részben a nigériai piacra szánt hamisítványok gyártása és terjesztése az oka annak, hogy Kína beemelte a gyógyszerhamisítást a halálbüntetéssel sújtható vétségek közé, míg India lehetővé tette, hogy a bűnösökre életfogytig tartó szabadságvesztést szabjon ki a bíróság.
A NAFDAC vezetője a nigériai helyzet tarthatatlanságára utalva közölte, Kína elsőként azzal a hat fővel szemben alkalmazta a szankciót, akik nigériai társukkal közreműködve hamisították és terjesztették a potenciális életveszélyt jelentő szereket. Kiemelte ugyanakkor, hogy míg a kínai tettesek életükkel fizettek bűnükért, addig a nigériai elkövető büntetlenül úszta meg az ügyet.