A hamisítók a kórházakat és gyógyszertárakat sem kímélik.
A WHO egészségügyi világszervezet szerint bárhol a világon lehet olyan gyógyszerbe ütközni, amely kifogástalanul néz ki, rendesen van csomagolva, de a valóságban rossz hatóanyagot tartalmaz, legrosszabb esetben pedig akár mérgező is lehet. A WHO szerint a gyógyszerek 10 százaléka hamis.
Virágzik a hamis gyógyszerek világkereskedelme, csakúgy, mint a Gucci táskák vagy Rolex órák esetében, az utánzatok egyre rafináltabbak, s a hamisítók a kórházakat és gyógyszertárakat sem kímélik.
Aki azt hiszi, hogy hamisított gyógyszerek csak az Interneten vannak vagy a feketepiacokon Afrikában, az téved. És már régen nemcsak a meghatározhatatlan forrásokból való Viagráról vagy Cialisról van szó, hanem életfontosságú gyógyszerekről is, hivatalos és legális forgalmazási utakon. Ezek részben ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazzák, néha az adagolás más, néha teljesen hatástalanok. A legrosszabb esetben mérgezők. Minden lehetséges anyagot találtak már bennük, tejportól cementen keresztül patkányméregig.
Ez nagy üzlet és nem kevésbé veszélyes, mint a drogkereskedelem mert az utánzatok egyre rafináltabbak és a drogkereső kutyák is elmennek mellettük. Kémiai elemzés nélkül gyakran nem különböznek az eredetitől. A csomagolások – nem ritkán thaiföldi hamisító üzemekből származnak – perfektül vannak utánozva, beleértve a sorozatszámokat és a biztonsági jeleket. Egy esetben a lefoglalók az utánzatot az eredetitől csak a ragasztóanyag különböző összetétele révén tudták megkülönböztetni.