Az együttműködés egyik fő célja még ismeretlen működési (hatás-) és kémiai mechanizmusok azonosítása.
A német Graffinity Pharmaceuticals GmbH kutatási-fejlesztési megállapodás keretében az Elan – egy ír biotech-cég – rendelkezésére bocsátotta a maga fejlesztette, molekula-töredékek vizsgálatára alapozott gyógyszerkutató rendszert.
A szerződés értelmében a heidelbergi székhelyű Graffinity hozzáférési- és sikerdíjakat kap majd az újonnan felfedezett újgenerációs kismolekulák után, amennyiben azok megfelelnek a kitűzött terápiás céloknak. Ez a harmadik ilyen tartalmú szerződés, amelyet az utóbbi háromnegyedévben a vállalat megkötött.
Az Elan megkapja a Graffinity kémiai mikroarray-két és felületi plazmon rezonancia-spektroszkópiát alkalmazó technológiáját, s e metódusok segítségével olyan kismolekula-töredékekeket keres majd, amelyek bizonyos gyógyszer-targetekre (molekuláris célfehérjékre) kötődnek.
Az együttműködés egyik fő célja még ismeretlen működési (hatás-) és kémiai mechanizmusok azonosítása. A tranzakció pénzügyi részéről a felek nem tettek közzé adatokat – írja a Pharma Marketletter.
A Graffinity ügyvezetője, Kristina Schmidt szerint cége kutatási platformja „a valaha kidolgozott legnagyobb spektrumú primer fragment-kereső rendszer", a szakemberek pedig, akik létrehozták, „páratlan eljárási ismeretek birtokában vannak, hiszen több gyógyszer-targetet vizsgáltak, mint bármely más csapat a fragment-kutatásban". Schmidt közölte: a rendszer mindössze négy hónap alatt alkalmazásra kész kémiai eredményeket produkált.