Sokat úgy vélik, a cég óriási teherpróba előtt áll, 2012-ben ugyanis két termékének szabadalmi oltalma is lejár.
A nemzetközi gyógyszeripar köreiben továbbra is tartja magát a híresztelés, mely szerint egy befektető esetleg megvásárolja a Bristol-Myers Squibbet – írja a Scrip. A szóbeszédet nemrégiben ismét felerősítette a Bernstein Research piacelemző cég egy publikációja, amelyben a szerzők felhívták a figyelmet a cégnél bekövetkezett néhány újabb változásra, amelyek a felvásárlás valószínű voltát támasztják alá.
A szakmában sokat úgy vélik, a cég óriási teherpróba előtt áll, 2012-ben ugyanis két termékének szabadalmi oltalma is lejár: az egyik az Avapro (vérnyomáscsökkentő, hatóanyag: irbesartan) a másik a Plavix (vérhígító, clopidogrel). A Bernstein elemzője, Dr. Tim Anderson azonban rámutat, hogy a BMS esetleg sikeresen átvészeli a nehéz időket – amennyiben például kibővíti együttműködését az Otsuka Pharmaceuticals-szel. A két vállalat közösen állítja elő illetve forgalmazza az Abilifyt (antipszichotikum, aripiprazole), és Anderson úgy véli, a kooperáció révén a BMS részvényenkénti adózott jövedelme 2015-re ismét felkúszhat a 2008-as szintre.
A cikk szerint a BMS kisebb biocégekből „fűzne gyöngysorba füzért", erre mutat például, hogy 2007-ben megvásárolta az Adnexust, nemrégiben – az idén júniusban – pedig a Kosan Bioscience-t. Bár lehet, hogy ezeknek az akvizícióknak nincsen közük a Plavix és az Avapro szabadalmak 2012-ben esedékes lejártához, hosszabb távon e kisebb befektetések is hasznot hoznak, ami fokozhatja a BMS „távlati" vonzerejét [a befektetők szemében].
Jim Cornelius, a BMS vezérigazgatója tavaly áprilisban bejelentette, hogy határozatlan ideig, továbbra is szeretné betölteni e posztot, és megvásárolta a vállalat 100 ezer részvényét. Dr. Anderson a Cornelius-gesztussal kapcsolatban mindazonáltal felteszi a kérdést: „Vajon csak látványos "bizalmi szavazásnak" voltunk tanúi, vagy a vezérigazgató valóban a ráció szavára hallgatva fogadott a cég jövőjére?"
Az elemző a BMS potenciális vevőjeként említi a Pfizert, bár utóbbi nemrégiben közölte, hogy nem tervez nagyobb szabású egyesülést vagy felvásárlást – saját szabadalom-problémáinak orvoslására.