A britek, az amerikaiak és a franciák már felkarolták a fejlesztőket.
A német Verband Forschender Arzneimittelhersteller (VFA, ’kutató gyógyszergyártók szövetsége’) a kutatással és fejlesztéssel kapcsolatos adószabályozás sürgős megreformálását követeli. Hangjukat jól időzítve hallatták: szinte ugyanakkor, amikor a bonni szövetségi kormány Kutatási és Innovációs Szakértői Tanácsa másodízben is értékelte a helyzetet.
Cornelia Yzer*, a VFA fő-ügyvezetője közölte a Pharma Marketletterrel: „[szerintünk] az ipari kutatás a jövő gazdasági prosperitásának alapja. Ez elvben mindig is igaz, de gazdasági visszaesés idején még nagyobb súllyal esik latba. Most olyan termékek felé kell orientálódnunk, , amelyek biztosítják a piac gyors stabilizálódását." A VFA permanens adóhitelt követel, emellett szeretné, ha a „feltörekvő" cégeknek összes innovatív költségük és az általuk kifizetett készpénz (pontosabban: cash) előlegek 10 százaléka után nem kellene adózniuk. Yzer rámutatott, hogy a konkurrens országokban a hasonló intézkedéseket már meghozták – így például Franciaországban, az Egyesült Királyságban és az Amerikai Egyesült Államokban.
*Yzer a Kereszténydemokrata Unióban futott be politikai karriert, és Helmut Kohl 1992-ben alakult kormányában viselt (ifjúsági és nőügyi) államtitkárságot. 1994-ben a kancellár képzési, kutatási, tudomány- és technológia-ügyi miniszterré nevezte ki, ezt a posztot 1997-ben töltötte be.