• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rekordbüntetést kapott a gyógyszerhamisító

Gyógyszerpiac Forrás: Weborvos

Az amerikai fellebbviteli bíróság helybenhagyta a hat és fél év letöltendő börtönbüntetésről szóló januári ítéletet.

Az amerikai fellebbviteli bíróság helybenhagyta annak a kínai származású férfinak a büntetését, akire január elején hamis gyógyszerek értékesítésének vádjával hat és fél év börtönbüntetést szabott ki az ítélőszék. A hatóságok szerint az elítélt az Atlanti-óceán mindkét partján aktív tevékenységet fejtett ki.


A Securing Pharma értesülései szerint januárban hat és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte az amerikai bíróság azt a kínai származású férfit, aki mind az Egyesült Államok területén, mind európai országokban értékesített hamis gyógyszereket. A bíróság további 1,29 millió dolláros pénzbüntetés terhe mellett elutasította a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét is -idézi a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület hírlevele.


A hatóságok szerint a férfi tehető felelőssé a nagy-britanniai hivatalos egészségügyi ellátórendszerbe 2007-ben bekerült három különböző típusú hamis gyógyszer felbukkanásáért is. A brit szakemberek az eredetileg az Eli Lilly által gyártott antipszichotikum, a Zyprexa, az Astra Zeneca prosztatarák kezelésére kifejlesztett Casodex és a Sanofi-Aventis trombózis kezelésére javallott Plavix termékeinek hamis verzióit azonosították, amelyeket a nyomozás során feltárt bizonyítékok utóbb a kínai kereskedőhöz kapcsoltak.


A fellebbviteli bíróság március folyamán a férfira kiszabott büntetés felülvizsgálatát kérte, mivel megállapításai szerint az ellene felhozott egyik vádpontban nem áll rendelkezésre kielégítő bizonyíték. A vizsgálati bíróság április végi döntésében azonban helybenhagyta a januári bírósági határozatot, így a kereskedőnek le kell töltenie az amerikai joggyakorlatban gyógyszerhamisítási ügyben rekordnagyságúnak számító szabadságvesztést.

Az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatala (ICE) közleményében kiemelte, hogy a kereskedő a rendelkezésére álló jelentős gyártási és csomagolási erőforrásoknak köszönhetően egyike volt a legjelentősebb aktív hamis gyógyszer terjesztőknek. Az ICE szakemberei szerint a férfi által forgalmazott pirulák tartalmaztak ugyan aktív hatóanyagot, de az előírttól eltérő mértékben.