Az ITM által elnyert támogatás segítségével 11 transzlációs alprojekt valósul meg az egyetem klinikáin és három karán.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) Tématerületi Kiválósági Programja keretében több mint 1,7 milliárd forint támogatást nyert el a Semmelweis Egyetem. Az erről szóló sajtótájékoztatón Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter ismertette a pályázat részleteit, Dr. Merkely Béla rektor pedig elmondta: az egyetem támogatást nyert kutatásainak legfőbb szempontja, hogy közvetlenül és lehetőség szerint mihamarabb a klinikumban, a betegek gyógyításában hasznosuljanak - írta az intézmény honlapja.
A 2019. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében 26 egyetemi és állami kutatóintézet 55 tématerülete mintegy 14,6 milliárd forint értékben kapott támogatást – jelentette be Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Semmelweis Szalonban.
A négy kijelölt kutatási terület – biztonságos társadalom és környezet, ipar és digitalizáció, egészség, kultúra és család – közül a legtöbb támogatást az egészséggel kapcsolatos kutatást végző intézmények nyerték el, ezen belül a Semmelweis Egyetem kiemelkedően teljesített – tette hozzá Dr. Palkovics László.
Dr. Merkely Béla rektor elmondta, az ITM által elnyert támogatás segítségével 11 transzlációs alprojekt valósul meg az egyetem klinikáin és három karán. Ezek közül is kiemelkednek azok a projektek, amelyek a legfőbb halálokok korai diagnózisához vezetnek, így az érrendszerre vonatkozó diagnosztikus képalkotást segítő nanorészecskés kontrasztanyag fejlesztése; a Mesterséges Intelligencia Alapú Kardiológiai Döntéstámogató Rendszer és Digitális Asszisztens létrehozása; a daganatterápia hatékonyságát növelő algoritmus fejlesztése; a továbbiakban egy mesterséges intelligencia alapú rendszer fejlesztése; az Egészségügyi Menedzserképző Központban a betegutak optimalizálását lehetővé tevő rendszer kifejlesztése.
Dr. Merkely Béla kiemelte: a kutatások legfőbb szempontja, hogy ezek közvetlenül és lehetőség szerint mihamarabb a klinikumban, a betegek gyógyításában hasznosuljanak. Bővebben a teljes cikkben.
(Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem)