Átfogó tudásbázis készül az érthető és hiteles cikkekből a rákbetegek és családtagjaik számára.
Gyerekeimnek, unokáimnak átadhattam a hajlamot a vastagbélrákra? Mit jelöl a vastagbélrák és végbélrák TNM osztályozása? Döntenem kell a vastagbélrák kezeléséről, kérhetek másodvéleményt? Vastagbélrákom van: meddig fogok élni? Milyen gyógyulási, túlélési statisztikai adatok ismertek vastagbélrákban? Hogyan alakulhatnak ki és miként kezelhetők a vastagbélrák áttétjei?
Néhány kérdés abból a kétszázból, amelyre közérthetően kidolgozott szakmai választ találnak a Rákgyógyítás.hu portálon 2016 szeptemberétől az olvasók. A válaszok nem egyszerre, hanem 2016. szeptember és december között folyamatosan kerülnek fel a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság (www.mkot.hu) szakmai támogatásával működő portálra, ezzel nyitva teret annak, hogy javaslataikkal az olvasók is szerkeszthessék az új rovatot. A közérdekű és sok vastagbélrákos beteget érintő kérdésekre válasz születik az új rovat keretein belül.
– A felkészült betegeknek jobbak a gyógyulási esélyei, mert értik mi és miért történik velük, s tudatosan együtt tudnak működni orvosaikkal. Ha az alapvető kérdésekkel tisztában vannak a betegeink, a zsúfolt rendeléseken rendelkezésre álló kevés időt érdemi konzultációra lehet fordítani, ez pedig betegnek és orvosnak egyaránt érdeke. Portálunk a rákbetegségek közül most elsőként a vastagbélrákról és végbélrákról felmerülő legfontosabb kérdések teljességre törekvő megválaszolására vállalkozik – tájékoztat prof. dr. Bodoky György, a Rákgyógyítás.hu portált kiadó Daganatos Betegek Gyógyításáért és Rehabilitációjáért Alapítvány elnöke.
– Év végére áll össze teljességében az a tudásbázis, amelyből minden vastagbéldaganattal vagy végbélrákkal érintett beteg részletesen tájékozódhat betegségéről, a kialakulás lehetséges okairól, a vizsgálatok menetéről, a kezelések típusairól, a mellékhatások csökkentésének lehetőségeiről, az életkilátásokról. A rovat a vastagbélrákról szól, de a válaszok egy része más betegségtípusban érintett betegek számára is tanulságos lehet – fogalmaz B. Papp László, a Rákgyógyítás.hu főszerkesztője.
A kérdések összeállításában a szerkesztők együttműködnek a Gyógyulj Velünk Egyesülettel (www.gyve.hu). A Rákgyógyítás.hu oldalról hivatkozással akár szerkesztőségek, akár betegszervezetek saját honlapjaikra is átvehetik a cikkeket, így azok még több emberhez eljuthatnak. A rovat frissítései a portál közösségi oldalán, a www.facebook.com/rakgyogyitas címen is folyamatosan követhetők.