A konduktív nevelési rendszer fontos eleme, hogy a test erőforrásait a szellem akár képes is pótolni, ha szükséges.
A Nagyvárad téri Elméleti Tömb dísztermében rendezett ünnepségen 79 konduktor vehette át diplomáját, hatan közülük kitüntetéssel. Az eseményen a határon túli képzésben résztvevő hallgatók is oklevelet kaptak. A Pető András Kar (PAK) konduktoravató és diplomaátadó ceremóniáján dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea, a kar dékánja, valamint Feketéné dr. Szabó Éva stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes adta át az okleveleket és köszöntötte a végzős hallgatókat, írja a Semmelweis Egyetem honlapja.
A PAK 79 sikeresen záróvizsgázó végzős hallgatóját a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömbjének dísztermében, ünnepélyes oklevélátadó keretében fogadták konduktorrá.
A végzős hallgatókat Feketéné dr. Szabó Éva stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes köszöntötte elsőként.
- A konduktív nevelési rendszer fontos eleme, hogy a test erőforrásait a szellem akár képes pótolni, ha szükséges. Hogy a kettő együtt alkot egységet, és ha az egyik valamiért gondozásra szorul, a másikat is támogatni kell. És akkor a kettő együtt le tud győzni olyan akadályokat is, amikre külön-külön nem képesek. Ez számomra az Önök áldozatos munkájának egyik kulcsa és fontos értéke” – fogalmazott ünnepi beszédében a rektorhelyettes. Kiemelte, Pető András tanítása a magyar szellemi kincsek, hungarikumok között is kimagasló értéket képvisel. A konduktív nevelést az egész világon ismerik, elismerik és követik. „Petősnek” lenni ma Magyarországon és nemzetközi szinten is különleges megtiszteltetésnek számít – hangsúlyozta Feketéné dr. Szabó Éva, hozzátéve, hogy a Semmelweis Egyetem rektori vezetése nevében büszke arra, hogy intézményeik immár közel 5 éve erősítik egymást az oktatás, a kutatás és a gyógyítás területén egyaránt. A Semmelweis Egyetem az ország és a régió vezető orvos-egészségtudományi intézményeként, a világ élvonalába tartozó egyetemként elhivatott abban, hogy minél szélesebb körbe eljusson az az egyedülálló kincsnek számító tudás és szemlélet, valamint az a szeretettel teli, értékelvű elkötelezettség, amit a kar képvisel – mutatott rá. A rektorhelyettes kitért arra is, hogy a koronavírus-járvány soha nem látott kihívás elé állította az orvosokat, oktatókat, pedagógusokat, hallgatókat egyaránt.
A teljes cikk az egyetem honlapján olvasható.
Fotó: Semmelweis Egyetem honlapja