Október 30-án virtuális formában tartják meg az eredetileg szeptember 3-ra tervezett konferenciát.
A korona-vírus járvány a gyakorlatban is beigazolta azt a sokak által, sokszor hangoztatott tényt, miszerint a globalizáció egy veszélyhelyzet esetén kiszolgáltatott helyzetbe hozhatja a nemzetállamokat. Vajon, a globalizációs törekvések nyomán hogyan rendeződött át az egészségipar világszerte? Milyen várt és váratlan fordulatokat eredményez ez a betegellátásban? Vajon a magyarországi egészségipar szempontjából a COVID-19 járvány első szakasza után milyen tanulságokat vonhatunk le? Mit tehet a kormány a technológiai, ipari egészségügyi függetlenség érdekében? Vannak-e strukturált adataink, adatbázisaink az adatelemzésen nyugvó döntéshozatalhoz – mit látunk és mit láthatnánk, ha lenne egészségipari adatstratégiánk? A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság konferenciáján a globalizáció ellátórendszer biztonságára gyakorolt hatásait vizsgáljuk, keressük a választ arra, hogy a folyamatok mely részeire lehetünk hatással, mi az, amit megakadályozhatunk és ehhez milyen jogszabályi környezetre van szükség.
Az esemény nyitó előadója dr. Palkovics László, miniszter, aki a kormány és az Innovációs és Technológiai Minisztérium Magyarország egészségipari kitettségének mérséklését támogató terveiről beszél majd. Az eseményen dr. Lengyel Györgyi, az egészségiparért felelős miniszteri biztos az Egészségipari Támogatási Programról, a szaktárca tapasztalatairól és terveiről ad felvilágosítást. Dr. Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem dékánja az ellátásbiztonság adatstratégiai aspektusairól, az IQVIA képviselője pedig a COVID 19 vírus miatt megváltozott körülmények nyomán a nemzetközi környezetben tapasztalható adaptív gyógyszeripari stratégiákról tart majd előadást.
A konferencia délutáni blokkjában a hazai gyógyszeripari vállalatok kitettségéről dr. Bogsch Erik, a Richter Gedeon gyógyszergyár elnöke, a hazai vakcinagyártásban rejlő lehetőségekről pedig prof. dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora beszél majd.
A globalizáció miatt a gyógyszerellátás biztonságát veszélyeztető hatásokról tart előadást prof. dr. Botz Lajos, a Pécsi Tudományegyetem dékánja. A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda szakjogásza dr. Zalai Péter pedig a gyógyszer- és vakcina hiány közjogi és jogi aspektusait járja körül. Az egészségipari vállalatok jövője szempontjából a kockázatértékelés jelentőségéről a hazai legnagyobb orvostechnológiai cégeket tömörítő szervezet, a Magyar Egészségipari Gyártók Szövetségének alelnöke, Farkas József beszél majd.
A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság az esemény szervezésével szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy Magyarország Európa egyik vezető orvostechnikai nagyhatalmává váljon, illetve a kelet-közép-európai országok között vezető szerepet töltsön be ezen a területen.
A RÉSZLETES PROGRAM ÉS REGISZTRÁCIÓS FELÜLET ELÉRHETŐ ITT.
Jelentkezési határidő: 2020.10.20.