• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

A koraszülöttmentés nem csak életmentés

Hírek Forrás: Weborvos

Évente csaknem 3 ezer gyermeknek nyújtanak hiánytpotló segítséget.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyi államtitkársága novemberben, a Koraszülöttek Világnapján egyebek mellett azt jelentette be, hogy jövőre 182 millió Ft-tal többet kíván a koraszülöttek mentésére fordítani. Mivel a születési rendellenességekkel született, vagy eltérő fejlődésmenetű gyerekek ellátása tekintetében nemcsak az ebben érintett családoknak, hanem a kisebb-nagyobb közösségeknek is felelőssége van, a társadalmi szerepvállalás nem érhet véget a koraszülöttek megmentésénél.

Minden kisgyermek képességei fejleszthetők, csupán odafigyelésre és törődésre van szükség – vallja dr. Schultheisz Judit, a közel 25 éve működő Gézengúz Alapítvány alapítója. Bármennyire nyilvánvaló, a társadalmi gyakorlatból mégis sokszor hiányzik ez a gondolat. Pedig ennek megléte, vagy hiánya nemcsak etikai kérdés, hanem képet ad az emberi környezet minőségéről, az élet gazdagságába vetett hitünkről is.

A Gézengúz eredményes és példaértékű munkája, amely 5 helyszínen (Budafokon, Budakalászon, Óbudán, Győrben és Salgótarjánban) évente csaknem 3 ezer gyermeknek nyújt közvetlen segítséget, nemcsak hiánypótló, hanem egyedülálló is Magyarországon. Az alapítvány orvos, pszichológus, gyógytornász, gyógypedagógus szakembereinek célja, hogy minél több gyermek egészséges fejlődéséhez járulhassanak hozzá.

Hazánkban a születések 5-6 százalékánál fordul elő valamilyen rendellenesség, az ebben a kérdésben érintett kisgyermekek száma évről évre néhány ezerrel nő. Korábbi tapasztalatok szerint a rendellenességek a téli és a kora tavaszi hónapokban születetteknél gyakoribbak, mint a nyáron világra jötteknél.

A kivételes harmóniával kialakított, és szeretettel, valamint következetes szakmaisággal működtetett Gézengúz-központokban diagnosztikai szolgáltatások, egyéni és csoportos fejlesztési programok, továbbá csoportos vízi foglalkozások várják a kicsiket, de a Gézengúz nemzetközileg is elismert terápiás specialitása, a korai neuro-hidroterápia, Huple-program is fejlesztési lehetőségeket kínál. Egy specifikus betegségcsoportot felkaroló Plexus Centrum Koordinációs Központ kialakítása már a jövő évi tervek közt szerepel.

Legolvasottabb cikkeink