• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A MOTESZ új elnöke a Debreceni Egyetem professzora

Hírek 2025.01.14 Forrás: Unideb
A MOTESZ új elnöke a Debreceni Egyetem professzora

Páll Dénes 2025. január elseje óta tölti be az országos szakmai szervezet elnöki tisztét, mandátuma két évre szól.

A szakmák és szakmai szervezetek közötti még szorosabb együttműködés megszervezését, valamint az interdiszciplináris gondolkodás erősítését tartja legfontosabb feladatának Páll Dénes, a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetségének (MOTESZ) új elnöke. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese, a DE Gyógyszer- és Élelmiszerfejlesztési Koordinációs Központ igazgatója 2025. január 1-e óta tölti be az országos szakmai szervezet elnöki tisztét, mandátuma két évre szól, írja az Unideb.

A MOTESZ Szövetségi Tanácsa 2023-ban titkos szavazással választotta a testület elnökének Páll Dénest, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ és a Magyar Hypertonia Társaság elnökhelyettesét. A több mint hatvan éve alapított szakmai szervezetnek jelenleg 124 tagtársasága van és mintegy harmincezer magyar orvossal, kutatóval áll kapcsolatban.

- Az elmúlt évtizedekben az orvostudomány fejlődésével párhuzamosan speciális szakterületek jöttek létre és váltak önálló „szakmává”. Valamennyi tudományterület – nagyon helyesen – megalapította a saját orvosszakmai társaságát. Ugyanakkor a beteg ember problémája összetett, gyógyulását általában több szakterület együttese tudja a leghatékonyabban végezni. A MOTESZ-ben gyakorlatilag valamennyi meghatározó orvosi társaságot tagjaink között üdvözölhetjük. A célunk az önálló orvosszakmai társaságok jelentőségének változatlan hangsúlyozása mellett az együttműködések, kapcsolatok szorosabbá tétele, az interdiszciplináris gondolkodás erősítése – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Páll Dénes, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese. 

A Klinikai Központ Belgyógyászati Klinikájának professzora szerint a gyógyító munka, a még hatékonyabb betegellátás meghatározó tényezői a szakmák közötti aktív kapcsolat, a kommunikáció, a tudásátadás, a továbbképző rendezvények és tudományos események. 

- Fontos, hogy minél több alkalommal biztosítsunk teret, illetve lehetőséget arra, hogy a társaságok tagjai, az ő sajátos szemléletükkel vitassák meg a legújabb tudományos eredményeket, megismerve a társszakmák álláspontjait. Hiszem, hogy ezen „kollektív bölcsesség” jelentős hozzáadott értéket képviselhet a betegek ellátásában. A szakmák, illetve a társaságok közötti együttműködés szorosabbá tétele tovább erősíti azt a rendkívül fontos gondolatot, hogy a betegségek helyett a beteg gyógyítását kell a középpontba helyezni – fejtette ki a MOTESZ új elnöke.  

Páll Dénes feladatának tartja a Debreceni Egyetem Klinikai Központ jó gyakorlatainak minél szélesebb körű szakmai megismertetését is. 

- A szakmák és a szakmai társaságok közötti kapcsolatok erősítésében a Debreceni Egyetem élen jár, ugyanakkor ez az együttműködés továbbfejleszthető. Fontos a debreceni példák ismertségének a növelése, ugyanakkor a más városokban észlelhető kiváló együttműködések debreceni, illetve országos alkalmazása is a betegek érdekét szolgálja. Fontos szempont számomra, hogy a Debreceni Egyetemet támogassam, így kicsit megpróbáljak visszaadni abból, amit – egyetemi éveimet is figyelembe véve – csaknem négy évtized alatt kaptam – tette hozzá a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese. 

A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége az orvosok és fogorvosok szakmai és tudományos egyesületeit, társaságait, valamint az azokhoz közvetlenül kapcsolódó természet- és társadalomtudományi társaságokat és egyesületeket fogja össze. Az 1966-ban alapított szervezet célja a tagegyesületek közös szakmai érdekeinek hazai és nemzetközi képviselete, a tudományos eredmények gyakorlatban történő alkalmazásának segítése és a tagegyesületek tevékenységének támogatása, összehangolása.