Miután értesítették a mentőket, a protokoll szerint a diszpécser döntött arról, mennyire lehet sürgős az eset.
Kőkemény szavak: kib*szott katasztrófának nevezte a magyar egészségügyet Árpa Attila. A színész-rendező rettenetesen dühös és felháborodott posztot tett közzé a Facebook-oldalán. Állítja, 65 percet várt a mentőkre, miután édesanyja elesett, beütötte a fejét és erősen vérzett, írja a Blikk.
Ráadásul azt is nehezményezte, hogy a közelükben lévő Szent János kórház helyett a város másik végében lévő Baleseti Intézetbe szállították a 77 éves asszonyt. Igaz, a XII. kerületi egészségügyi intézményt átépítik, így nem mindig fogad minden osztály betegeket.
– Komolyan mondom, ennél még az is gyorsabb lett volna, ha lovaskocsival jönnek! Hiába hívtuk a 112-t, és mondtuk el a diszpécsernek, hogy vészhelyzet van, anyukám beütötte a fejét és rengeteg vért vesztett, mégis 65 percet kellett várni a mentőre. Miután elvitték, telefonáltam a kórházba, mi a teendőm. Azt javasolták, a pizsamán kívül vigyek WC-papírt meg vizet... Döbbenet! Kiborultam – vallotta be Árpa Attila. – A magyar egészségügy egy kib*szott katasztrófa. Az orvosok, a mentők, az ápolók a belüket kidolgozzák és közben egy ilyen dolog történik, hogy egy napra bezárják Magyarország egyik legnagyobb kórházának sürgősségijét... Ezentúl figyelnünk kell arra, hogy keddenként ne érjenek minket balesetek? Nevetséges!
Miután értesítették a mentőket, a protokoll szerint a diszpécser döntött arról, mennyire lehet sürgős az eset.
„A beteg állapota alapján legsürgősebb, életveszélyes esetekhez („P1-es prioritás”) rendszerint igen gyorsan, a pillanatnyi mentőkapacitás függvényében akár néhány percen belül megérkezik a mentő. A jelzett esetben a hívást fogadó mentésirányító a rendelkezésére álló információk alapján nem állapított meg közvetlen életveszélyt, az esetet a vonatkozó protokollnak megfelelően P2-es prioritású feladatként kezelte. A könnyebb fejsérülést szenvedett sérültet stabil állapotban a területileg illetékes, ügyeletes kórházba szállítottuk” – üzente a lap kérdéseire Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője, a Szent János kórház lapzártánkig nem reagált.