• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ausztriában a járvány legnehezebb heteivel számolnak

Hírek Frissítve 2020.12.11 Forrás: MTI
Ausztriában a járvány legnehezebb heteivel számolnak

Londonban és környékén tömegesen tesztelik a középiskolásokat a fertőzés gyors terjedése miatt.

A közel három hétig tartó teljes zárlat következtében ugyan javultak a koronavírus-járvány számadati Ausztriában, de ez ne tévesszen meg senkit - jelentette ki Rudolf Anschober egészségügyi miniszter csütörtökön. "A járvány talán legnehezebb négy hete van előttünk" - utalt a karácsonyi ünnepekre és az oltás megkezdéséig tartó időszakra a miniszter.  Az R reprodukciós rátát sikerült 1 alá szorítani, ami azt jelenti, hogy tíz fertőzött átlagosan 10-nél kevesebb embernek adja át a koronavírus-fertőzést. A napi új megbetegedések száma is felére csökkent. A napi halálozások száma még mindig magas, de ez azért van, mert az eredmények két hét csúszással jönnek - jelentette ki a miniszter.

Kórházi ápolásra 3780 fő, míg intenzív kezelésre jelenleg 585 fő szorul Ausztriában, ezek a számok enyhe javulást mutatnak. Anschober a javuló adatok ellenére óva intette a lakosságot, hogy tartsák magukat a meglévő védelmi intézkedésekhez, és társadalmi érintkezéseiket a lehető legkisebb szintre szorítsák, elkerülendő a kórházak túlterhelését. "A járvány talán legnehezebb négy hete van előttünk" - utalt a karácsonyi ünnepekre és az oltás megkezdéséig tartó időszakra a miniszter. Hangsúlyozta: az új megbetegedések számát tovább kell csökkenteni, hogy a kórházban ápoltak és az intenzív ellátásra szorulók száma is csökkenjen. Az intenzívállomások tartós túlterheltsége nem fokozható a végtelenségig, hiszen az elhalasztott műtéteket is be kell hozni, és az influenza-járvány tetőzése is csak januárban várható, tette hozzá a miniszter.

Anschober újra felszólította a lakosságot a tömeges tesztelésen való minél nagyobb részvételre. "Fél órát mindenki tud áldozni az életéből erre" - fogalmazott.

Klaudia Tanner védelmi miniszter meglátogatta az egyik bécsi "tesztutcát", mert "személyes képet kívánt kapni" a tömeges tesztelés lebonyolításában közreműködő katonák munkájáról, valamint felhívta a figyelmet az önkéntes szűrővizsgálat fontosságára.

Ausztria nyugati tartományaiban, Tirolban és Vorarlbergen az előző hétvégén zajlottak a tömeges tesztelések szűk 30 százalékos részvétel mellett. Burgenlandban ma kezdődtek a szűrések, míg a többi tartomány hétvégén csatlakozik majd. Mindeközben folynak a célzott szűrések is a pedagógusok, egészségügyi dolgozók és a rendőrök körében.

Londonban és környékén tömegesen tesztelik a középiskolásokat a fertőzés gyors terjedése miatt

Londonban és környékén tömeges koronavírus-szűrésnek vetik alá a középiskolás diákokat - jelentette be csütörtökön Matt Hancock brit egészségügyi miniszter. Hancock a Downing Streeten tartott esti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a legutóbbi adatok alapján a 11-18 éves korosztályban terjed messze a leggyorsabban a koronavírus-fertőzés, és ez azonnali, célzott intézkedést tesz szükségessé.

A brit közoktatási rendszerben a diákok 11 éves korukban kezdik a középiskolát.

Az egészségügyi miniszter ismertetése szerint a középiskolások tömeges koronavírus-szűrési programja egyelőre London hét legfertőzöttebb kerületére, valamint két szomszédos megyére, Kentre és Essex Londonnal határos térségeire terjed ki.

Az érintett területeken minden középiskolás diákot szűrésnek kell alávetni, akkor is, ha nincsenek koronavírus-fertőzésre utaló tüneteik.

Matt Hancock kijelentette, hogy a kormány az iskolákat továbbra is nyitva akarja tartani.

A miniszter hangsúlyozta: Londonban és környékén a felnőttek körében stagnál a fertőzés terjedésének üteme, de az eddigi tapasztalatokból tudható, ha a fiatalok körében meredeken megugrik a koronavírus-fertőzések száma, azt a veszélyeztetettebb korosztályokban is a fertőzések számának emelkedése követheti.

Hancock elmondta azt is, hogy az újonnan kiszűrt fertőzések számának eddigi csökkenése országos átlagban megállt, egyes országrészekben pedig emelkedni kezdett a tesztekkel azonosított új koronavírus-fertőzések száma. Ezek közé tartoznak London, Kent és Essex azon területei, ahol a középiskolások tömeges szűrését a kormány elrendelte.

A brit egészségügyi minisztérium csütörtök esti adatai szerint az elmúlt egy hétben 113 651 új koronavírus-fertőzést mutattak ki szűrővizsgálatokkal az Egyesült Királyság egészében, 12 794-gyel, 12,7 százalékkal többet, mint az egy héttel korábbi azonos időszakban.

Csütörtöki sajtótájékoztatóján Matt Hancock elmondta: a kedden kezdődött országos oltási kampány immár 73 kórházban folyik, és két nap alatt több tízezren kapták meg a koronavírus-vakcinát.

Az egészségügyi miniszter közölte, hogy a jövő héttől a körzeti orvosi rendelőkben, karácsonyig az idősotthonokban is elkezdődik az oltások beadása. Hozzátette: ahogy egyre több vakcina válik hozzáférhetővé, a kormány nagyobb létesítményekben, köztük stadionokban és konferenciacsarnokokban is oltási központokat hoz létre, és a legtöbben ezeken a helyeken kapják majd meg a koronavírus-oltást.

Az Egyesült Királyságban jelenleg a Pfizer és a BioNTech vállalatok közösen kidolgozott vakcinájával folyik az oltási kampány.

Ebből az oltóanyagból, amelynek forgalmazását a brit gyógyszerfelügyelet (MHRA) a múlt héten engedélyezte, a brit kormány eddig 40 millió dózist rendelt, és az egészségügyi minisztérium várakozása szerint a vakcinával már decemberben több millió embert be lehet oltani.

Az MHRA elkezdte az AstraZeneca gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű vakcinájának engedélyezési eljárását is, és a brit kormány reményei szerint karácsony előtt ez az oltóanyag szintén forgalomba kerül.

Ausztriában az elmúlt 24 órában 2686 embernél igazolták a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 311 365 esetet regisztráltak. A fertőzés okozta betegség szövődményeibe az elmúlt napon 107-en haltak bele, a halottak száma így már 4163-ra rúg.

Rekordot döntött a napi új fertőzöttek és a halálos áldozatok száma Németországban

Rekordot döntött az újonnan kiszűrt koronavírus-fertőzöttek és a járvány halálos áldozatainak napi száma Németországban a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) pénteki adatai szerint. Az utóbbi 24 órában 29 875 ember szervezetében mutatták ki az új típusú koronavírust (SARS-Cov-2). Ez csaknem harmincszázalékos növekedés az előző csúcsértékhez, a csütörtökön regisztrált 23 679-hez képest, és a járvány rohamos gyorsulását jelzi. A vírus okozta betegséggel (Covid-19) összefüggésben 598 halálesetet regisztráltak egy nap alatt. Az előző rekord 590 volt, szerdán jegyezték fel. Ugyancsak a járványhelyzet gyorsuló ütemű romlását jelzi, hogy minden korábbinál magasabbra, 156-ra emelkedett az egyik legfontosabbként számon tartott mutató, az előző hét napon regisztrált fertőződések százezer lakosra vetített száma. Ez hétpontos emelkedés az előző rekordhoz, a csütörtökön regisztrált 149-hez képest. A tudományos és politikai közmegegyezés szerint ezt a mutatót 50 közelébe, lehetőleg 50 alá kell csökkenteni ahhoz, hogy a fertőzési láncolatok feltárásán és megszakításán dolgozó helyi egészségügyi hivatalok visszaszerezhessék az ellenőrzést a vírus terjedése felett.

Tudósok és vezető politikusok napok óta hangsúlyozzák, hogy a járvány második hullámának megfékezésére november eleje óta bevezetett korlátozások révén nem csökkent kellőképpen a fertőzésveszéllyel járó érintkezések, találkozások száma, ezért újabb szigorításokra van szükség.

Így például Angela Merkel kancellár a szövetségi parlamentben (Bundestag) szerdán elmondott beszédében kiemelte, hogy újabb intézkedések nélkül ismét exponenciális, robbanásszerű emelkedésnek indulhat az új fertőződések száma, ami tovább növelné az egészségügyi ellátórendszer terheit és még magasabbra emelné a járvány halálos áldozatainak számát.

A politikusok nyilatkozatai alapján napokon belül, valószínűleg a hétvégén rendkívüli tanácskozást tartanak a szövetségi kormány vezetői a járványügyi védekezésért felelős tartományi kormányfőkkel. Várhatóan a kiskereskedelem, a szolgáltatások és az oktatási, illetve napközbeni gyermekellátási rendszer működésének csaknem teljes körű felfüggesztéséről döntenek. A társadalom és a gazdaság működését messzemenően befagyasztó zárlat legkésőbb december 24-én léphet érvénybe, és január 10-ig tarthat.

Az új esetekkel együtt már 1 272 078 ember szervezetében mutatták ki a SARS-CoV-2-t Németországban. A járvány halálos áldozatainak száma 20 970-re emelkedett.