• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Az egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté

Hírek MA 11:22 Forrás: MTI
Az egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté

Takács Péter: a kormány nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretne az egészségügyi dolgozóknak.

A kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretne teremteni az egészségügyi dolgozóknak - jelentette ki a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a Facebook-oldalára kedden, a Semmelweis-nap alkalmából feltöltött videójában. Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.

A köszöneten túl a kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretnénk teremteni az egészségügyi dolgozóknak - közölte az államtitkár, hozzátéve: az eddigi munkájukat is ez határozta meg. 2010 után átfogó kórházfelújítási programot indítottak, országszerte szakrendelőket, mentőállomásokat újítottak fel vagy építettek. Úgy folytatta: orvosi és ápolói béremelést hajtottak végre, megszüntették a hálapénzt; 2010-hez képest az orvosok bruttó átlagbére 338 ezerről 2,2 millió forintra, az ápolók átlagbére 170 ezer forintról közel 800 ezer forintra nőtt. 

Az államtitkár szavai szerint a béremelésekkel megfordították az orvosok és az ápolók elvándorlását: ma már majdnem kilencezerrel több orvos dolgozik Magyarországon, mint 2010-ben.

Az egészségügyi pályára készülő fiatalokat ösztöndíjakkal segítik, sorra modernizálják a kórházakat, az orvosi eszközöket, a betegellátást, bevezették az online időpontfoglalást - sorolta Takács Péter. Hangsúlyozta: az egészségügyre jövőre több mint 3900 milliárd forintot fordítanak, ami 280 milliárddal több, mint az idei összeg.

"Az egészségügyben mindig van mit tenni, tudjuk jól. A legkönnyebb kritizálni, levegőbe beszélni, hazudozni. Sőt, vannak politikusok, akik ennél is továbbmennek. Többmilliós brüsszeli fizetésért azon dolgoznak, hogy Magyarországon ne tudjuk folytatni a kórházak felújítását, fejlesztését" - fogalmazott Takács Péter. Megjegyezte, ezek a politikusok attól várják a hatalmukat, hogy rosszabb lesz a magyar betegeknek, egészségügyi dolgozóknak. "Lelkük rajta! Mi folytatjuk tovább, azon leszünk, hogy a magyar orvosok, magyar egészségügyi dolgozók még nagyobb anyagi megbecsüléssel, még jobb munkakörülmények között gyógyíthassák a magyar betegeket" - mondta a videóban az államtitkár.

Fotó: Facebook