• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bűnösnek vallotta magát a hamisítványok terjesztője

Hírek Forrás: HENT Hírlevél

Beismerte bűnösségét a bíróságon az a kereskedő, aki hamis sebészeti hálókat értékesített amerikai kórházaknak.

Az Amerikai Gyógyszer- és Élelmiszerügyi Hatóság (FDA) 2010 tavaszán intézett felhívást az egészségügyi szakemberek felé, amely szerint hamisított sebészeti hálók kerültek be az egészségügyi ellátási rendszerbe. A polipropilén alapú sebészeti hálókat rendszerint sérvműtéteknél, szervsüllyedés, mellkasi és rekeszizom sérülések, valamint inkontinencia problémák kezelésénél használják az orvosok. Az eredetileg a C. R. Bard által gyártott sebészeti hálók hamis verzióit kórházaknak és más egészségügyi szerveknek értékesítették Bard és Davol márkanevek alatt - közölte a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).

Az FDA vizsgálatot rendelt el az ügyben, amelynek során kötelező jelleggel visszahívták a hamisítás által érintett termékeket a forgalomból, továbbá kiderült, közel 150 betegnél használhatták a potenciálisan veszélyes műtéti eszközöket. Az eljárás eredményeként a hatóságok ez év októberében a hamisítványokat terjesztő a Ram Medical nevű vállalkozás ellen emeltek vádat.

A bíróságra benyújtott dokumentumok szerint a cég 420 doboz hamisítványt importált egy, az Egyesült Arab Emírségekben működő cégtől, amely viszont egy indiai forrásból szerezte be a termékeket. A Ram Medical további száz doboznyi terméket rendelt egy másik forrásból is. A hamisítványokat aztán kórházak és más egészségügyi ellátó szervek felé értékesítette.

A SecuringPharma értesülései szerint a cég vezetője a napokban beismerte bűnösségét a bíróságon, és teljes körű kártérítési kötelezettséget vállalt az egészségügyi szervek felé, valamint vállalta a még forgalomban lévő hamisítványok visszahívását és megsemmisítését. A bíróság 2012 márciusában hoz ítéletet az ügyben. A Ram Medical vezetője tettéért vádpontonként akár öt év szabadságvesztésre és több százezer dollár összegű pénzbüntetésre is számíthat.

A Ram Medical és az ügyben érintett másik terjesztő, a Medline Industries képviselői ellen azon betegek is kártérítési eljárást kezdeményeznek, akik műtétje során a hamisítványokat felhasználták.