• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

CORI robotnavigációs csípőprotézis műtét

Hírek MA 11:17 Forrás: Twist Communication - Weborvos
CORI robotnavigációs csípőprotézis műtét

A robot által vezérelt pontosság garantálja, hogy az implantátum optimális pozícióba kerüljön.

Három sikeres robotnavigációs csípőprotézis műtétet hajtott végre a CORI ortopédiai robotsebészeti rendszer alkalmazásával dr. Bejek Zoltán PhD, egyetemi docens 2025 januárjában elsőként Magyarországon.

A modern orvostudomány és a robottechnológia fejlődésének köszönhetően napjainkra olyan korszerű eljárások állnak rendelkezésre, amelyek nemcsak hatékonyabbá, hanem biztonságosabbá és gyorsabbá is teszik a gyógyulást.

A CORI robottechnológia új mércét állított fel a betegbiztonság és a gyors felépülés terén. A rendszer egyedülálló módon ötvözi a mesterséges intelligenciát, a valós idejű 3D-s képalkotást és a tized milliméteres pontosságú kivitelezést, ami korábban elképzelhetetlen előnyöket biztosít a páciensek számára. 

A CORI robottechnológia egyik legnagyobb előnye a betegbiztonság növelése. A robotnavigációs műtétek esetében jelentősen csökken a műtéti komplikációk kockázata, kevesebb a fájdalom és gyorsabb a rehabilitáció. Segítségével nem csak a fájdalom szüntethető meg, a teljes mozgásszabadságot is visszaadja, amely elengedhetetlen az aktív élethez.

„A robot által vezérelt pontosság garantálja, hogy az implantátum optimális pozícióba kerüljön, ezáltal elkerülhetővé válnak olyan gyakori problémák, mint az implantátum helytelen dőlésszöge, és az ebből következő kificamodása, a végtaghossz különbség kialakulása vagy az ízület egyenetlen terhelése. Az ilyen problémák nemcsak fájdalmat okozhatnak, hanem hosszabb távon az implantátum idő előtti elhasználódásához is vezethetnek.” - mondta el dr. Bejek Zoltán PhD, egyetemi docens, aki két évtizedes tapasztalatával a robotsebészet egyik úttörője Magyarországon. 

A robottechnológia alkalmazásával a sebész képes minimalizálni a környező szövetek sérülését is, ami rendkívül fontos a gyógyulási folyamat szempontjából. A kisebb sebészeti trauma rövidebb posztoperatív fájdalommal és gyorsabb rehabilitációval jár. Emellett a precízen illesztett implantátum azonnal biztosítja a stabilitást. Nincsenek tiltott mozdulatok, a betegek már a műtét után rövid idővel megkezdhetik az aktív rehabilitációt, ami kulcsfontosságú a teljes felépüléshez. 

„Ez egy forradalmi előrelépés a csipőprotézis műtétek világában. A robotnavigációval támogatott csípőprotézis műtét lehetővé teszi, hogy a sebész minden lépést az adott páciens anatómiai sajátosságaihoz igazítson, személyre szabjon, garantálva a protézis precíz illesztését.  Az innovatív technológia és a személyre szabott kezelési megközelítés révén minden páciens a legjobb eredményeket érheti el, rövidebb gyógyulási idővel és tartós mozgásszabadsággal.” – tette hozzá Dr. Bejek Zoltán 

Ezeknek a műtéteknek további nagy előnye, hogy a CORI rendszer 3D modellezési képessége révén, a sebész pontos képet kap a műtét során. Ez a valós idejű vizualizáció teszi lehetővé a protézis olyan pontos beültetését, amely maximalizálja az implantátum stabilitását és hosszú távú működését. 

Egy hagyományos műtéti eljárással összehasonlítva, a robot által vezérelt technológia milliméteres pontosságot biztosít, amely elengedhetetlen az ízület természetes mozgásának helyreállításához. Ez különösen fontos a páciensek számára, akik aktív életmódot szeretnének folytatni, hiszen a pontos implantáció csökkenti az ízületi kopás és kilazulás esélyét, amely hosszabb távon újabb beavatkozások szükségességét eredményezhetné.