A legkomplikáltabb beavatkozások is elérhetők a PTE Fogászati és Szájsebészeti Klinika új, térítéses betegellátási szolgáltatási palettáján.
2025 januárjától az államilag finanszírozott forma mellett térítéses ellátási keretek között is fogadja a betegeket a PTE Klinikai Központ Fogászati és Szájsebészeti Klinikája, ahol a legbonyolultabb fogászati beavatkozások is elérhetőek. A keddenként 16-18 óra közötti teljes körű ellátást kifejezetten azokhoz hangolták, akik munkaidőben nem tudják igénybe venni a szolgáltatást, tudatta közleményében a pécsi egyetem.
A pécsi orvoskarral szemben közel 2,7 milliárd forintból épült, 2022-ben átadott ötszintes, 2750 négyzetméter hasznos területű klinikán éves szinten mintegy 46 ezer beteget gyógyítanak.
„Eddig négy körzet páciensei érkeztek a Tüzér utcai komplexumba a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által térített kezelésekre. Mellettük sokan nem államilag finanszírozott formában kértek ellátást, gyakran fogorvosuk irányította őket a klinikára, mivel itt tudtak csak bizonyos, költséges diagnosztikai berendezéseket kívánó vizsgálatokat, beavatkozásokat elvégezni” – mondta el dr. Marada Gyula egyetemi adjunktus, intézetigazgató-helyettes, tanszékvezető, kiemelve, hogy a 2025 január elejétől futó térítéses ellátás iránt számos igény mutatkozott.
„Sokaknak jelent problémát a klasszikus rendelési időben, azaz munkaidőben felkeresni minket, munkaidőn kívül viszont tudnak és akarnak is jönni. A másik tényező a nálunk összpontosuló szaktudás és eszközpark, mely miatt számos fogorvos küldi hozzánk a magánrendelésre érkező páciensét, elvégeztetve olyan vizsgálatot vagy beavatkozást, amit az ő rendelőjében nem tud megtenni. Adta magát a kérdés: ha a nálunk lévő eszközök, szaktudás és infrastruktúra miatt számos beteg köt ki a klinikán, miért ne nyújtsunk egy teljes körű, 360 fokos szolgáltatást? Megvizsgálva az erőforrásainkat, arra jutottunk, hogy ez kivitelezhető, ráadásul pozitívan hat a szakdolgozóink és fiatal orvosaik megtartására is” – fogalmazott az intézetigazgató-helyettes.
A pécsi Fogászati és Szájsebészeti Klinikán három szinten folyik az ellátás alapellátás, szakellátás, valamint egyetemi szintű szakellátás formájában. Alapellátásnak számít például a fogmegtartó kezelés, fogkőeltávolítás, de a 18 év alattiak fogszabályozása is, melyet, ha az alapellátó nem tud elvégezni, szakellátóhoz továbbítja a pácienst.