A Debreceni Egyetem kutatói az anyatejben találtak egy olyan zsírfélét, amely képes befolyásolni a babák anyagcseréjét.
Áttörést jelenthet a gyermekkori elhízás megelőzésében és kezelésében a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése. A tudományos eredmény utat nyithat egy új, hatékony terápia felé a gyermekkori túlsúly kezelésére. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjában, adja hírül az Unideb.
Jelenleg több mint 41 millióra tehető az elhízott gyermekek száma a világon. Tízből legalább három gyerek túlsúlyos, emiatt az elhízás következményei 2030-ra a világ felnőtt lakosságának körülbelül 60 százalékát érintik majd.
A Debreceni Egyetemen két éve kezdték el aktívan vizsgálni a gyermekkori elhízás és anyagcsere-betegségek mechanizmusát fiatal korban. A Gyermekgyógyászati Intézet kutatócsoportjának már több mint egy éve sikerült egy kiemelkedő jelentőségű eredményt elérnie azzal kapcsolatban, hogyan képes az immunrendszer kontrollálni az elhízás mértékét. Most pedig az anyatejben találtak egy olyan zsírfélét, amely képes befolyásolni a babák anyagcseréjét.
Mit jelent ez a felfedezés a jövő generációinak? Kiderül az Univerzum magazin legújabb epizódjából.