• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Dokumentumfilm készült Béres Józsefről

Hírek Forrás: MTI

Béres József életútja címmel mutatják be Kabay Barna és Petényi Katalin új dokumentumfilmjét hétfőn a Duna Palotában.

A készítők közleménye szerint a film rendezői évtizedek óta foglalkoznak a 2006-ban elhunyt Széchenyi-díjas kutató, a Béres-csepp feltalálójának munkásságával, akinek gondolkodásmódja "egyfajta példa, belső hit, reménykeltés a reménytelen helyzetekben".

A Magyar Média Mecenatúra támogatásával készült 50 perces dokumentumfilm kortársak személyes vallomásain és archív felvételeken, Béres József visszaemlékezésein keresztül idézi fel a kutató kihívásokkal, megpróbáltatásokkal teli életét és küzdelmét.

Mint a közlemény fogalmaz, a mai világban különös szükség mutatkozik arra a morális értékrendre, amelyet Béres József humanista életszemlélete felmutatott az emberek számára. Elhivatottsága még életében legendává nemesítette alakját.

Béres József 1972-ben alkotta meg a nyomelemeket komplex formában tartalmazó humángyógyászati készítményét, a Béres-cseppet, amelynek hivatalos elfogadtatásáért hosszú és küzdelmes harcot kellett vívnia. Az 1970-es években az egész országból özönlöttek hozzá a betegek a gyógyulás reményében, a Béres-csepp sikeresnek mutatkozott a halál árnyékában élő emberek egészségének javításában - idézi fel a közlemény.

1975-ben sarlatánsággal és kuruzslással vádolták meg, házkutatást tartottak otthonában és laboratóriumában, azonban a kutató a támadások ellenére is kitartott. Végül még a Kádár-rendszerben, 1978-tól engedélyezték találmányának forgalmazását gyógyhatású készítményként.

A film elkészültében közre működött ifjabb Béres József, Béres Klára és Pozsgay Imre, volt politikus és miniszter is. Az operatőr Tóth Zsolt, Halper János és Havasi József volt, a zenéért Edőcs Tamás felelt. A produceri munkát Kabay Barna végezte.

Az alkotás beszélgetéssel egybekötött hétfői díszbemutatójának díszvendége ifjabb Béres József és Béres Klára lesznek, az eseményen Edőcs Tamás (fuvola) és Mocsári Emma (zongora) fog zenélni a budapesti Duna Palota dísztermében. A Béres József életútja című filmet december 20-án a Duna World csatorna is levetíti - olvasható a közleményben.