• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Dr. Udvardy Miklós professzor

Hírek Forrás: Weborvos

Sikerült elindítania munkatársaival együtt a csontvelő-transzplantációt Debrecenben.

Dr. Udvardy Miklós egyetemi tanár a Szegedi Orvostudományi Egyetem 1972-ben „Summa cum laude" minősítéssel szerzett orvosi diplomát. Végzésétől a Debreceni Orvostudományi Egyetem II. sz. Belgyógyászati Klinikáján dolgozik. Belgyógyász és haematológus szakképesítést szerzett. 1988-ban védte meg kandidátusi értekezését, 1994-ben habilitált, majd az MTA doktora címet nyerte el, és egyetemi tanári kinevezést kapott. 1994-től 2003-ig a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum II. sz. Belgyógyászati Klinika igazgatói teendőit látta el. 1995-től 1999-ig a Debreceni Orvostudományi Egyetem oktatási, majd általános rektorhelyettese.

A Debreceni Egyetem integrációját követően 2000. január 01-től a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum szakképzési elnökhelyettese, majd 2000-2007 között szak- és továbbképzési centrumelnök-helyettese. 2001-től látja el a Belgyógyászati Intézeten belül a nem önálló Haematológiai Tanszék tanszékvezetői teendőit. 2003-tól a három belklinikából létrejött Belgyógyászati Intézetet vezeti.

1994-től az onkohaematológia, később a csontvelő-átültetés, őssejtterápia lett a fő érdeklődési területe. Fontos témája volt a májcirrózis és a hemosztázis klinikai és laboratóriumi elemzése. 1992-ben az Oklahomai Egyetem trombózis-kutató laboratóriumában dolgozott Fullbright-ösztöndíjjal. 2003-ban sikerült elindítania munkatársaival együtt a csontvelő-transzplantációt Debrecenben. Azóta számos beavatkozásra került sor. Igen jelentős eredményt ért el az onkohaematológia terén is. Izoláló kórtermeket alakítottak ki a leukémiás betegek számára, mely a modern kezelések mellett jelentősen hozzájárult a halálozás csökkentéséhez.

Az Omninvest közreműködésével őssejt transzplantációs profil alakult és működik sikeresen. Udvardy professzor több éven át töltötte be a Transzfúziológiai és Haematologiai Szakmai Kollégium elnöki tisztét is. A Belgyógyászati Intézetben számos PhD fokozat született, több sikeres tudományos pályázatot nyertek el. A Belgyógyászati Intézet működtetésére vázolt koncepciója európai léptékű, magas szakmai elvárásokat fogalmaz meg.

Udvardy professzor a graduális és posztgraduális képzésben egyaránt részt vesz. Számos közleménye jelent meg a haematológia, az endokrinológia és hepatológia tárgyköréből. Az eddig megjelent lektorált, teljes terjedelmű közleményeinek, könyvrészleteknek a száma 305. Több nemzetközi és hazai tudományos társaság tagja, tisztségviselője. A hazai belgyógyászati típusú klinikai kutatás egyik meghatározó egyénisége, példamutató klinikus.

Legfontosabb elismerései: Kiváló Munkáért (1986), Markusovszky díj (1990, 2010), a DOTE Kiváló Oktatója (1994), Legjobb Klinikai Közlemény elismerés (1996), „ÁOK Év oktatója" (1996, 2002, 2007), Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett (2000), Apáczai Csere János-díj (2003), Krompecher István Emlékérem (2003), Mezey Géza Emlékérem (2004), Markhot Ferenc Emlékérem (2006), Petrányi Gyula Emlékérem (2007), „80 éves a debreceni orvosképzés emlékplakett (2008), Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikikereszt (2008), Batthyány Strattmann László díj (2008), Tankó Béla díj (2008).