• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egészség Charta: idén a diabétesz a fókuszban

Hírek Forrás: Weborvos

Jó gyakorlat az egészséges életmód, a prevenció és a cukorbetegség munkahelyi kezelése terén

A Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara (MFKI) tagvállalatai hatodik alkalommal gyűltek össze, hogy megünnepeljék a 2008-ban útjára indított kezdeményezésüket, az Egészség Chartát. Az évfordulóra szervezett szakmai konferencia középpontjában egyrészt az egészséges életmódot népszerűsítő társadalmi célú programok álltak, másrészt a rendezvény kiemelten foglalkozott a cukorbetegség munkahelyi kezelésével.

A konferenciával az MFKI minden évben lehetőséget biztosít tagjai számára a tapasztalatcserére, a saját programjaik bemutatására és egy közös, pozitív üzenet továbbítására a nagyközönség felé. A résztvevő vállalatok mind egyetértettek abban, hogy az egészség megőrzése az üzleti világ minden szereplőjének közös célja.

Az idei témaválasztást a legutóbbi statisztikák motiválták: jelenleg 380 millió diabéteszes beteg él a világon, közülük mintegy egymillióan Magyarországon. Számuk folyamatosan nő, elsősorban a mozgásszegény életmód és az egészségtelen táplálkozás következtében. A leginkább az ülő- vagy állómunkát végzők érintettek, így az egyéni felelősség mellett a munkaadók szerepe is jelentős a megelőzésben. Az MFKI ezért is érzi fontosnak, hogy tagvállalati példákkal utat mutasson az üzleti élet többi szereplőjének az egészséges életmód munkahelyi népszerűsítésében.

A Sanofinál szervezett eseményt Jean-Marc Puppi, a Francia Nagykövetség Gazdasági Osztályának vezetője nyitotta meg (képünkön). Ezután a házigazda Sanofi képviseletében Pierre Faury vezérigazgató üdvözölte a jelenlévőket. “A diabétesz kezelésére szolgáló terápiák kifejlesztése vállalatunk egyik legfontosabb tevékenységi területe. Kutatás-fejlesztési tevékenységünk arra irányul, hogy még jobban megfeleljünk a cukorbetegek igényeinek, akiknek a száma folyamatosan nő.

A Sanofi az egyszerű gyógyszeres kezeléseken túlmutató, innovatív és fenntartható megoldásokat kínál a cukorbetegeknek azért, hogy képesek legyenek úrrá lenni a betegségükön és egy jobb életet élhessenek. Mivel a dolgozóink egészsége és elégedettsége kiemelten fontos számunkra, a közelmúltban egy cukorbetegség megelőző, egészségmegőrző programot indítottunk a vállalaton belül Sano-Fit néven. A program célja az, hogy megakadályozzuk a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását, illetve segítsünk azoknak, akik már cukorbetegek, kontroll alatt tartani a betegségüket. Reméljük, hogy a kamara többi tagjai is azonosulnak ezekkel a célokkal, miután megismerték a Sano-Fit egészségmegőrző programot. Ezért javasoltuk, hogy a cukorbetegség megelőzését szolgáló irányelvek kerüljenek be a kamara Egészség Chartájába" – fogalmazott Pierre Faury.

A Servier Hungaria képviseletében Szlávik Péter külkapcsolati és kommunikációs vezető „A gyógyítás világa Servier szemmel – Magyarok a gyógyszerkutatás élvonalában" címmel mutatta be azt a sajátos emberközpontú szemléletet amivel az alapítványi formában működő, 140 országban jelen lévő vállalat a betegek és a gyógyító szakemberek igényeit szolgálja immár 20 éve Magyarországon is. Az idén 60 éves vállalat nemzetközi sikereit a kezdetekkor egy magyar kutató Dr. Beregi László szabadalmai alapozták meg, aki több évtizeden keresztül a nemzetközi kutatási osztályt vezette. A magyar kutatók ma is a világ élvonalához tartoznak, hiszen a Servier Franciaországon kívül Magyarországon működtet alapkutatásokkal foglalkozó intézetet.

A következő előadó Kiss Beáta, a Danone Kft. vállalati külső kapcsolatok igazgatója a cég 16 éve indított „Tegyünk a gyermekekért" (TEGY) társadalmi célú támogató programját mutatta be a szakmai közönségnek. A Danone Kft. tavaly az önkormányzatokkal és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Tankerületeivel szoros együttműködésben országosan indította el – a kiegyensúlyozott táplálkozást és életvitelt támogató küldetésével összhangban – az új, egészséges életmódra ösztönző programját, melyben ez idáig közel 13 000 általános iskolás és 500 pedagógus vett aktívan részt. Az egészségprogram a kiegyensúlyozott és változatos táplálkozásra, a mindennapi mozgásra, valamint a mozgásszegény életmód következményeire hívja fel a figyelmet – interaktív, játékos formában.

Az egyedülálló módon megálmodott, interaktív, játékos program kialakításában és megvalósításában együttműködő szakmai partnerek a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet és a Gyermekek Egészségnevelő Prevenciós Alapítványa, mely szervezetek hosszú évek óta szoros szakmai kapcsolatban állnak a vállalattal. A TEGY program – elsőként az FMCG vállalati programok között – ez év elején elnyerte az Országos Egészségfejlesztési Intézet szakmai ajánlását, az Ajánlott iskolai egészségfejlesztési program címet.

A rendezvény megvalósítását még az Egis Gyógyszergyár Zrt. és a győri Cothec Kft. is támogatta.

Az MFKI Egészség Chartáját eddig 105 cég írta alá, de a Kamara minden évben lehetőséget biztosít a csatlakozásra. 2014-ben kilenc cég csatlakozott a Sanofi új ajánlásával kiegészült Egészség Chartához.

Az Egészség Charta szövege

Az Egészség Charta aláíróinak listája

A Sanofi 2014-es ajánlása az Egészség Chartához