Úgy becsülik, hogy a hazai magánegészségügyi kiadások 2020-ra meghaladhatják az 1100 milliárd forintot.
Egy átlagos magyar család 65 ezer forintot fizet ki a zsebéből az egészégére évente, és ez az összeg a család bővülésével meredeken emelkedik. Miközben a nyugdíjpánik egyre nagyobb, valahogy elsikkad, hogy igazán nagy gondok az egészségügy terén lehetnek. Az állam nem véletlenül támogatja a legnagyobb mértékben éppen az egészségtakarékosságot - írja az azenpenzem.hu
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint az idei első félévben az egészségpénztári számlákról már majdnem a válság előtti időket idéző szintre esett a gyógyszerköltések aránya. Közben sohasem látott mértékűre rúgott a különböző kezelésekre kiadott pénz. Már majdnem minden negyedik egészségpénztári forint egészügyi szolgáltatásra megy el. Egy idei jelentés úgy becsli, hogy a hazai magánegészségügyi kiadások 2020-ra meghaladhatják az 1100 milliárd forintot.
Számos felmérés jelent meg arról, hogy az utóbbi három évben országszerte megnőtt a magán egészségügyhöz fordulók aránya. A kormányzat szerint ez azért van, mert az egészségügyi ellátással szemben nagyobbak a minőségi elvárások. A magánorvoshoz fordulás okaként egyébként szinte mindenki elsősorban a hosszú várólistát és a több órás várakozási időt emeli ki.
Boronghatunk azon, hogy mennyit ér manapság az ingyenes egészségügy, de a tény attól még tény marad: aki saját és családja egészségét fontosnak tartja, annak egyre mélyebben kell a zsebébe nyúlnia. Igaz ez a gyógyszerekre is. Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (Öposz) által szervezett konferencián az egyik előadásban elhangzott: a gyógyszerekhez való állami hozzájárulást sikerült „kontroll alá vonni", így ez most reálértéken a 1994-es szinten van. A többletterhek pedig a jövőben is a lakosságot sújtják majd.
További részletek a weboldalon.