• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egymillió betegnek segített a mentőszolgálat

Hírek Forrás: MTI

Országszerte 700, a fővárosban pedig 70 mentőegység teljesít szolgálatot, de szükség esetén ezt is tudják erősíteni.

Egymillió betegnek nyújtott segítséget a mentőszolgálat ebben az évben - ismertette Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs igazgatója a szervezet szilveszteri sajtótájékoztatóján. Elmondta: hatezer újraélesztési kísérletből ezerháromszázban jártak sikerrel a mentőszolgálat munkatársai, ez a több mint húszszázalékos sikerarány nemzetközileg is jónak számít.
Beszámolt arról is, hogy idén 178 új mentőautót kapott a szervezet, 14 helyen kezdődött meg új mentőállomás építése, 12 mentőállomás felújítása fejeződött be és számos további helyen zajlanak ilyen munkálatok.

Golopencza Pál, az Országos Mentőszolgálat szolgálatvezető főorvosa az év utolsó napján a pirotechnikai eszközök, valamint az alkoholfogyasztás veszélyeire hívta fel a figyelmet. A pirotechnikai eszközökkel kapcsolatban azt mondta: a múlt év végén is több súlyos, csonkolásos sérülés történt, a baleseteket általában illegális forrásból származó vagy házilag barkácsolt termékek okozták.

Hangsúlyozta: csak engedélyezett, legális forrásból vásároljanak ilyen termékeket az emberek és a használati utasításnak megfelelően működtessék, ellenkező esetben maradandó sérülést, halált is okozhatnak. Külön felhívta a figyelmet arra, hogy a pirotechnikai eszközök használata ijedelmet, szívbetegeknél pedig rosszullétet is okozhatnak.

A szolgálatvezető főorvos a mértékkel történő alkoholfogyasztás mellett arról is beszélt, hogy éjjel mínusz 10 fok alatt várható a hőmérséklet, a részegség ezért azzal a veszéllyel is járhat, hogyha egy padon vagy egy parkban elalszik valaki, akkor könnyen kihűlhet, megfagyhat.

Czirner József operatív igazgató arról beszélt, hogy mind a 104-es hívásfogadó rendszert, mind pedig a mentőegységeket megerősítették, mivel az év többi napjához képest több segélyhívásra számítanak. Országszerte 700, a fővárosban pedig 70 mentőegység teljesít szolgálatot, de szükség esetén ezt is tudják erősíteni.
Czirner József szólt arról is, hogy az év során ellátott betegek közül sokan karácsonyi lapot küldtek nekik és jellemző az is, hogy az év utolsó napján felhívják a 104-et az állampolgárok jókívánságaikkal, ugyanakkor azt kérte: bár köszönik, hogy az emberek gondolnak rájuk, ne terheljék ezt a telefonszámot.

Győrfi Pál elmondta: szilveszterkor 700-800 esetet szoktak ellátni, ebből 8-12 az, amely pirotechnikai eszközzel összefüggő baleset. Tavaly 14 ilyen riasztást kaptak, de megjegyezte: a mentőszolgálatot csak a legsúlyosabb esetekhez hívják, a kisebb sérülések - amelyekkel az állampolgárok általában csak másnap jelentkeznek az orvosoknál - nem kerülnek be a statisztikájukba.