• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Együttműködés a drogos babák védelmében

Hírek Forrás: MTI

Országossá bővül a droghasználó anyákat segítő krízisdiszpécser szolgálat.

Együttműködési megállapodást kötött a droghasználó várandós nők ellátását célzó krízisdiszpécser-szolgáltatás szakmai fejlesztése és népszerűsítése érdekében a Magyar Védőnők Egyesülete és a szerhasználó anyákat segítő Józan Babák Klub. A megállapodás célja, hogy minden magyarországi régióban legyen droghasználó várandós nőket fogadó, kezelésükben kompetens ellátó szolgáltatás. Az együttműködési megállapodást Oberth József, a Józan Babák Klub vezetője jelentette be a szervezet gyermekvállalás és droghasználat témában tartott budapesti szakmai fórumán.

A vezető felhívta a figyelmet, hogy a szolgáltatáshoz 2014-ben addiktológiai intézmények, drogambulanciák, alacsonyküszöbű szolgáltatások csatlakozását is várják.

Oberth József az MTI-nek elmondta, hogy a Józan Babák Klub szeptember óta működteti országos, elektronikusan elérhető krízisdiszpécser-szolgálát, amelynek részeként a szervezet e-mail címén válsághelyzetbe került droghasználó várandós vagy gyermeket nevelő nők, hozzátartozóik vagy a velük foglalkozó védőnők, esetleg más egészségügyi és szociális szakemberek jelentkezhetnek.
Asbóth Katalin mentálhigiénikus-védőnő szerint az országban dolgozó védőnők körében a droghasználó várandós nők ellátásakor igény lenne a mostaninál több szakmai konzultációra, amelyre a krízisdiszpécser-szolgáltatáson keresztül is próbálnak lehetőséget teremteni.

Erdős Csilla segítő és Olawuyi Sámuel nőgyógyász, a Józan Babák Klub anonim tanácsadásának munkatársai hangsúlyozták, hogy a hozzájuk forduló, súlyos kábítószer-problémával élő várandósok évente 96-98 százalék közötti arányban kerülnek a hivatalos terhesgondozás rendszerébe, bár előtte kétharmad részük gondozatlan terhes volt. A sikert azzal magyarázzák, hogy a jelentkezőt nem csupán a szülésig támogatják, hanem azt követően a gyermek felnevelésében is - egészségügyi, szociális és jogi tanácsokkal, valamint sorstárscsoportokba való bevonással segítik.

Tóthné Vladár Ildikó szociális munkás, a Baptista Szeretetszolgálat miskolci női lakóotthonának intézményvezetője arról számolt be, hogy tapasztalatuk szerint az édesanyák számára a gyermekről való gondoskodás erős motiváció a szenvedélybetegség kezelésében és a társadalmi beilleszkedésben egyaránt. Elmondta, intézményükben több problémás kábítószer-használó nő és gyermeke él együtt.