• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Együttműködési megállapodást kötött az Országos Onkológiai Intézet

Hírek MA 08:52 Forrás: Weborvos
Együttműködési megállapodást kötött az Országos Onkológiai Intézet

Az új megállapodás különös hangsúlyt helyez az onkológiai klinikai vizsgálatok felgyorsítására, a valós környezetben keletkező adatok elemzésére.

A Roche (Magyarország) Kft. és az Országos Onkológiai Intézet (OOI) hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be, amelynek célja az onkológiai kutatások és kezelések fejlesztése, a legmodernebb technológiák és módszerek alkalmazása, valamint a magyar egészségügyi eredmények nemzetközi színtéren való elismertetése. Az együttműködés az OOI és a Roche korábbi sikeres partnerségére épül, amely számos közös klinikai kutatás formájában már bizonyította hatékonyságát - tudatták közleményben.

Claudia Raffaella Bondi, a Roche ügyvezető igazgatója elmondta: Ez az együttműködés kulcsfontosságú lépés számunkra, hiszen egy klinikai kutatás új esély lehet a betegeknek, ezért is járulunk hozzá folyamatosan az onkológiai kezelések fejlesztéséhez és azok szélesebb körű elérhetőségéhez. A Roche elkötelezett abban, hogy a legmodernebb technológiai fejlesztéseket és kutatási eredményeket alkalmazza a magyar egészségügyben, hogy ezzel még jobb kezelési lehetőségeket biztosíthassunk a betegek számára. A klinikai kutatások során gyűjtött adatok lehetővé teszik, hogy új, biztonságosabb és hatásosabb gyógyszereket fejlesszünk a jövő számára.

Az új megállapodás különös hangsúlyt helyez az onkológiai klinikai vizsgálatok felgyorsítására, a valós környezetben keletkező adatok elemzésére, valamint a digitális megoldások alkalmazására, amelyek mind a betegek javát szolgálják.

Dr. Varga Péter, a Roche Magyarország klinikai kutatási vezetője hozzátette: Jelen együttműködés középpontjában a betegek innovatív, új terápiákhoz való mielőbbi hozzáférésének támogatása áll. Ennek érdekében a stratégiai megállapodásban kiemelten fókuszálunk az onkológiai klinikai vizsgálatok elindításának felgyorsítására, valamint a valós környezetben keletkező adatok felhasználási lehetőségeinek feltérképezésére.

Az Országos Onkológiai Intézet részéről Prof. Dr. Polgár Csaba, az intézet főigazgatója hangsúlyozta: "Az Országos Onkológiai Intézet számára ez az együttműködés lehetőséget ad arra, hogy világszínvonalú kutatásokban vegyünk részt, és hozzájáruljunk Magyarország tudományos hírnevének erősítéséhez. Ez a stratégiai partnerség különösen fontos számunkra, hiszen Közép- és Kelet-Európa első komprehenzív onkológiai központjaként a betegellátás minőségi mutatóit és a betegek innovatív gyógyszerekhez való hozzáférését is javítja a klinikai vizsgálatokban kezelt betegek nagy száma."

Az OOI főigazgatója kiemelte továbbá, hogy a Roche Magyarországgal való partnerség nemcsak az intézet kutatási tevékenységének színvonalát emeli, hanem az ország tudományos hírnevét is erősíti.

Az együttműködés sikerességében az OOI Klinikai Kutatási Osztálya kulcsszerepet játszik, amely korszerű infrastruktúrájával biztosítja az onkológiai klinikai vizsgálatok lebonyolítását.

Prof. Dr. Patócs Attila, az OOI orvosigazgatója hozzátette: "Az OOI megújult Klinikai Kutatási Osztálya korszerű hátteret nyújt az onkológiai klinikai vizsgálatok számára. A stratégiai partnerség nemcsak a tudományos kutatásokat emeli magasabb szintre, hanem közvetlenül hozzájárul ahhoz is, hogy a betegek hozzáférjenek a legújabb, leghatékonyabb kezelési lehetőségekhez. Ez az együttműködés megerősíti Magyarország helyét a nemzetközi onkológiai kutatások térképén."

Az új stratégiai partnerség nemcsak a klinikai vizsgálatok hatékonyságát növeli, hanem hosszú távon elősegíti Magyarország tudományos eredményeinek nemzetközi elismertségét, ezzel hozzájárulva az ország tudományos és innovációs hírnevének erősítéséhez - áll a közleményben.