• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Európai tudományos elismerés magyar orvosoknak

Hírek Forrás: MTI

Tizenegy magyar tagot választott az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia, köztük Balog Zoltán minisztert és öt orvost.

A magyar tudományos és művészeti élet képviselői közül tizenegy embert, köztük Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét választotta tagjává az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia, amelynek tagságot igazoló okleveleit szombaton adták át Salzburgban.
   
Balog Zoltán az akadémia éves plenáris ülését követően az MTI-nek telefonon nyilatkozva nagy megtiszteltetésnek nevezte a tagságot, és örömét fejezte ki, hogy az akadémiánál kíváncsiak Magyarország hangjára.
   
Balog Zoltán a vallástudományi szekcióban lett tag. Rámutatott: feladatának tartja, hogy nemzetközi együttműködésben segítsen tudatosítani és megerősíteni Európa keresztény gyökereit. Arról is beszélt, hogy Magyarországon egy Európa jövőjéről szóló tudományos tanácskozást fognak tartani, amely a kontinens előtt álló kihívásokkal foglalkozik majd.
   
"Az akadémia célja, hogy a közélet, valamint a tudományos élet szereplői és a vallástudományban jártas emberek együtt dolgozzanak Európa jövőjéért " - mondta Balog Zoltán.
   
Idén az orvostudományi szekció tagjává választották Papp Zoltánt, Bálint Gábort, Rácz Károlyt, Erőss Lórándot és Kásler Miklóst, a világvallás csoportba pedig Korzenszky Richárd tihanyi bencés perjelt. A humántudományok területén E. Csorba Csillát, a művészettudományi élet képviselői közül Kiss B. Atillát, a természettudományi területen Tapasztó Leventét, a társadalomtudományi csoportba pedig Csoba Juditot választották az akadémia tagjai közé.
   
Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia 1990-ben alakult Felix Unger salzburgi szívsebész kezdeményezésére eleinte osztrák és bajor, majd a környező országok, később valamennyi európai ország elismert tudósainak és művészeinek bevonásával. Jelenleg több mint 1500 tagja van, köztük XVI. Benedek pápa és 29 Nobel-díjas is. Az akadémia bölcsészettudományi, orvostudományi, művészettudományi, természettudományi, társadalom-, jog- és közgazdaságtudományi, műszaki és környezettudományi és világvallások osztályokra tagozódik.
   
Az akadémia szenátorai közé tartozik többek között Göncz Árpád néhai magyar köztársasági elnök, Helmut Kohl volt német kancellár és Orbán Viktor miniszterelnök.

(Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) által közreadott képen Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (b2) átveszi az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagsági oklevélét Felix Ungertől, a szervezet elnökétől és Brigitte Tag alelnöktől (j) a Salzburgi Egyetemen. MTI Fotó: Emmi/Bartos Gyula)