A gyógyszerbiztonságtól a környezet-egészségügyig,
a járványügytől a kommunikációig.
Nyolcadik alkalommal gyűltek össze közegészségüggyel foglalkozó fiatal szakemberek, hogy beszámoljanak tudományos eredményeikről, munkájukról, megosszák egymással tapasztalataikat. Két nap alatt több mint negyven előadás hangzik el a Szent István Egyetemen, Gödöllőn. A prezenteciókat szakmai zsűri értékeli, a legjobb előadókat ez alkalommal is díjazzák.
Az egészségügyben komoly gondot okoznak az úgynevezett multirezisztens kórokozók, a nyitóelőadás az ezzel kapcsolatos teendőkre hívta fel a figyelmet. Így például arra, hogy a kézhigiénés előírások betartása a fertőzések megelőzésének egyik legegyszerűbb módja, továbbá arra, hogy az antibiotikumokat csak indokolt esetben és körültekintően szabad felhasználni az orvoslásban.
Az előadások rendkívül széles területet ölelnek fel. A katonai megelőző egészségügyi feladatokról ugyanúgy esik szó, mint a szelektív hulladékgyűjtés környezet-egészségtani jelentőségéről. Fiatal szakemberek számolnak be a kullancsok által terjesztett betegségekkel kapcsolatos vizsgálataikról. Egy másik szekcióban az óvodai, iskolai étkeztetéssel összefüggő felmérések eredményeiről beszélnek az előadók. A fórumon az idén először vesznek részt fiatal előadók a gyógyszerbiztonság területéről. Az ÁNTSZ kommunikációs csapata az on-line közösségi térben végzett munkát, a Facebook, Twitter és YouTube csatornák működtetésének módját mutatja be.
Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal és a Magyar Higiénikusok Társasága pályázattal támogatta több előadó részvételét a VIII. Fiatal Higinékusok Fóruma szakmai találkozón, így segítve, hogy az valóban színtere lehessen a higiéné kutatási eredményeinek és gyakorlati tapasztalatainak megismertetésére, megvitatására.