A díjat a gyógyíthatatlan betegségekre ellenszert kereső Letoha Tamás vehette át.
A Példakép Alapítvány által létrehozott díjat - amelyért ötven fiatal vállalkozó versenyzett - a génterápiás vizsgálatokat végző, gyógyíthatatlan betegségekre ellenszert kereső Letoha Tamás szegedi kutatóorvos vehette át.
Az év példaképe-díj péntek esti, budapesti díjátadó gáláján Orbán Viktor miniszterelnök gratulált a Példakép Alapítványnak, mert - mint fogalmazott - sikerült megrendítenie azt a dogmát, rossz beidegződést, amely szerint magyar fiatal csak külföldön lehet sikeres, Magyarországon pedig kizárólag a fővárosban lehet sikeres vállalkozást indítani. Utóbbival kapcsolatban rámutatott, hogy Az év példaképe-díj jelöltjeinek fele vidéken indította el cégét, egyúttal felhívta a figyelmet arra is, hogy a versenyzők között számos nő volt.
Valentínyi Katalin, a Példakép Alapítvány alapítója köszöntőjében azt mondta, Az év példaképe elnevezésű pályázat azt mutatja, itthon is meg lehet találni a boldogulást, rá lehet találni a sikerre. "Ötven bizonyíték a kitartásra, az akaraterőre" - fogalmazott az ötven jelöltre utalva.
Orbán Viktor miniszterelnök (b2) Letoha Tamás szegedi kutatóorvos, Az év példaképe díj kitüntetettje (j2) Valentínyi Katalin, a Példakép Alapítvány alapítója (b) és Severina Pascu, a UPC Magyarország ügyvezető igazgatója a díj átadása alkalmából tartott ünnepségen a Városligeti Műjégpálya dísztermében. Fotók: MTI - Koszticsák Szilárd
A Példakép Alapítvány a Fiatalokért, a Vállalkozókért, a Jövőnkért által életre hívott címért ötven sikeres fiatal vállalkozó versenyzett. Az ötmillió forintos fődíjjal járó pályázatot tavaly májusban indította el az alapítvány, és olyan 40 évesnél fiatalabb vállalkozók vehettek részt rajta, akik vállalkozásukkal, életútjukkal pozitív példát mutatnak a társadalomnak és a fiatal generációnak.
A 417 pályázó közül tizenkét tagú szakmai zsűri választotta ki azt az ötven fiatal vállalkozót, akire péntekig lehetett szavazni. A jelöltekre összesen harmincezer voks érkezett.