A konferenciára elsősorban a gyermekekkel foglalkozó szakembereket várják.
Az ENSZ Közgyűlése által 1989-ben elfogadott Gyermekjogi Egyezmény 193 ország egyetértésével jött létre. Ma, amikor az alapvető emberi jogok ismerete hiányos, és napi szinten tapasztalunk a saját életünkben is jogtiprásokat, akkor azt gondoljuk nagyon fontos, hogy a jövő generációjával megismertessük ezen jogokat. Nekünk felnőtteknek segítenünk kell a gyermekek fejlődését, testi-lelki biztonságának megteremtését.
A magyar országgyűlés az 1991. évi LXIV. törvénnyel kihirdetette ezen jogokat, így része a magyar jogrendnek. Ennek ellenére ismertsége még ma is nagyon alacsony mind a gyermekek, mind a felnőttek körében. Az UNICEF felmérése szerint Magyarországon a gyermekek 1/3-a egyetlen gyermekjogot sem ismer, és csupán 1/3-a tudja, hogy vannak jogai. A jogok ismerete nélkül pedig, a gyermekek és családjaik viselkedése és világunkban való biztonságérzete sem lehet megfelelő. Arról pedig sajnos nem készült felmérés, hogy a gyermekekkel foglalkozó szakemberek mennyit ismernek ezen jogokból, illetve munkájuk során azokat mennyiben tartják be.
A konferencia céljai:
• fehívni a figyelmet gyermeki jogok fontosságára
• felhívni a figyelmet a gyermekek saját jogaiknak hiányos ismeretére
• megismertetni és elfogadtatni a gyermekek jogait a felnőttek még szélesebb körével
• segíteni a gyermekeket saját jogaik gyakorlásában
• segíteni a gyermekek jogainak fokozott figyelembe vételét, szélesebb körben való betartását
• e jogok kapcsán megteremteni egy újabb szakmai egyeztetési lehetőséget, illetve
• fokozni a gyermekekkel foglalkozó szakemberek közös és hatékony kommunikációját
A konferenciára elsősorban a gyermekekkel foglalkozó szakembereket várják. Az érdeklődő óvonők, pedagógusok, védőnők, orvosok, egyéb egészségügyi és mentálhigiénés szakemberek, pszichológusok, gyermekjóléti intézményekben dolgozó és gyermekvédelemmel foglalkozó szakemberek, edzők részvételére számítanak. Természetesen a szülők érdeklődésére és részvételére is törekednek, így megteremtve a téma minél szélesebb körben való megismertetését.
IDŐPONT: 2017. november 20 . (hétfő) 9.00–17.00 óra
HELYSZÍN: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Államtudományi és Közigazgatási Kar Vezető- és Továbbképzési Központ (1118 Budapest, Kelenhegyi út 28.)