• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Fokozódik az orvosok elleni erőszak Kínában

Hírek Forrás: MTI

Kórházanként átlagosan több mint 27 erőszakos esetet regisztálnak évente.

Az elharapódzó erőszak kezelésére fokozzák a személyzet védelmét a kínai kórházakban, amelyek egyikében péntek reggel is halálra késeltek egy orvost. A nővéreket és orvosokat ért támadások számának visszaszorítását a közkórházakban a biztonsági személyzet létszámának emelése segítené - véli a nemzeti egészségügyi és családtervezési bizottság és a közbiztonsági minisztérium a héten kiadott körözvényében. Ennek értelmében a kórházak nagysága, a betegek száma és a veszélyes esetek előfordulásának gyakorisága alapján kell meghatározni, hány főnyi rendfenntartóra van szükség az intézményekben.

A dokumentum szerint általánosságban mintegy húsz ágyra kellene legalább egy biztonsági embernek jutnia. Indokolt esetben a kormányzati szervek az elektomos biztonsági kapuk és a figyelőkamerák felszerelését is javasolják. 

A kínai kórházszövetség augusztus végi tanulmánya szerint a kelet-ázsiai ország kórházaiban létesítményenként átlagosan több mint 27 erőszakos esetet regisztálnak évente. A támadások leggyakrabban a nem megfelelő ellátást érintő vádak, az elégtelen beteg-orvos kommunikáció, valamint a sokszor rendkívül magas ellátási költségek miatt történnek - áll a tanulmányban.

A szövetség szerint ugyanakkor az incidensek hátterében mélyebb okok, így társadalmi konfliktusok, a bizalom hiánya, a kórházi erőforrások keresletének és kínálatának egyensúlytalanságai húzódnak meg. A frusztrált betegeken túl a hozzátartozók is gyakran folyamodnak erőszakhoz, s az esetek a kórházi dolgozókon túl a többi betegre is veszélyt jelentenek.

Az elmúlt években több, halállal végződő erőszakos támadás is az újságok címlapjára került, a legutóbbi éppen péntek reggel, amikor egy műtétjével elégedetlen beteg három orvost késelt meg a kelet-kínai Csöcsiang tartományban, egyikük halálát okozva.

Hétfőn féltucatnyi hozzátartozó ütlegelt három orvost a dél-kínai Kuangcsou tartományban, mert azok nem engedték a kórházukban elhunyt rokon testének azonnali hazaszállítását.

A probléma hosszú távú kezelését az egészségügyi rendszer jelenleg is zajló reformja hozhatja el. Az alulfizetett és túlterhelt orvosoknak a betegekkel való kommunikációját és a kezelés minőségének javítását átmenetileg az egészségügyi közvetítő cégek rendszerbe vonása, hosszú távon pedig egy átfogó biztosítási rendszer kiépítése segíthetné.

Legolvasottabb cikkeink