A támogatás annak köszönhető, hogy a REpont automatáknál a "jótékonyság" gombot választva váltottak vissza a fogyasztók.
Mintegy 230 millió forint támogatást juttatott a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika és a Bethesda Gyermekkórház részére; ez az az összeg, amit a REpont automatáknál a "jótékonyság" gombot választva váltottak vissza a fogyasztók - derült ki az adományok ünnepélyes átadóján csütörtökön Budapesten.
Az intézményenként mintegy 77 millió forintot Runtág Tivadar, a MOHU operatív igazgatója nyújtotta át Nagy Anikónak, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgató főorvosának, Szabó Attilának, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatójának és Velkey György Jánosnak, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatójának.
Runtág Tivadar örömét fejezte ki, hogy hozzá tudnak járulni a hazai gyermekegészségügyi intézmények fejlesztéséhez, illetve köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik a jótékonyság gombot választották a REpont automatáknál. A rendszer bevezetése óta mára a visszaváltott palackok száma meghaladta a 2,5 milliárdot. A palackok és a dobozok, illetve a készítésükhöz felhasznált anyagok a visszaváltási rendszernek köszönhetően nem az "árokpartokon", a környezetet károsító hulladékként kötnek ki, hanem újrahasznosulnak. Szólt arról is, hogy a MOHU folytatja a programot és júliustól a hátrányos helyzetű családok kapják a jótékonyságra felajánlott italcsomagolások árát a Magyar Vöröskereszten, a Magyar Ökumenikus Szeretetszolgálaton és a Magyar Máltai Szeretetszolgálaton keresztül.
Nagy Anikó elmondta, hogy baleseti központjukban évente 46 ezer gyereket látnak el, közülük 3500 esetében műtét is szükségessé válik. A támogatásból lehetőséget nyílik a gyermekbaleseti osztály komplex átalakítására, a balesetekből eredő sokkhatás és fájdalom mérséklésére.
Szabó Attila kiemelte, hogy a három támogatott intézmény biztosítja a hazai gyermekegészségügyi fekvőbeteg ellátás egyharmadát. A Semmelweis Egyetem egy olyan röntgenberendezés megvásárlására fordítja az összeget, amely kisebb mértékű sugárzás mellett részletesebb képalkotásra képes.
Velkey György János azt emelte ki: a MOHU által működtetett rendszer révén még egészségesebbé vált Magyarország. Ugyanis a palackok nem szennyezik a környezetet, illetve az egészségügy fejlesztésére fordíthatók a rendszer működése során keletkező adományok. Közlése szerint a pénzt intézményük égéssebészeti központjának fejlesztésére, illetve egy sportegészségügyi központ kialakítására fordítják.
Fotó: Runtág Tivadar, a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. operatív igazgatója beszédet mond az Alteo leányvállalata (Fe-Group Invest) új budapesti üzemének átadásán 2025. június 18-án. MTI/Lakatos Péter