• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gyűrűzik a húsbotrány, az anyacég közbelép

Hírek Forrás: MTI

Visszavonja amerikai anyavállalata a romlotthús-botrányban érintett sanghaji cég termékeit, az ügy már más országokat is érint.

A héten kirobbant romlotthús-botrányban érintett sanghaji vállalat minden termékét visszavonja annak amerikai anyacége, miután az ügy Kína tucatnyi tartományát, Japánt és Hongkongot is érinti.

A hírt a sanghaji Husi Élelmiszeripari Vállalatot tulajdonló OSI Csoport szombat késő este jelentette be. A cég megerősítette, hogy korábbi ígéretét betartva belső vizsgálatot indít kelet-kínai leányvállalatánál, a cég élére pedig teljesen új menedzsmentet jelöl ki.

A Husi a héten került a hazai és a nemzetközi figyelem középpontjába, miután a sanghaji Dragon TV azzal vádolta meg, hogy lejárt szavatosságú, elégtelen higiéniás körülmények közt tartott, esetenként hulladékból újrafeldolgozott húst adott el csaknem egytucat nagy nyugati és hazai étteremláncnak, köztük a KFC-t birtokló Yum Brands-nek és a McDonald's-nak, a Pizza Hutnak, az IKEA-nak, a Starbuck's-nak vagy a Burger Kingnek.

Az illegális eljárás nem dolgozói, hanem vállalati szintű gyakorlat volt, a nyugati cégeknek ugyanakkor arról nem volt tudomásuk.

A helyi élelmiszer- és gyógyszerbiztonsági hatóság szombaton azt közölte: a cég több ezer esetben hamisította meg az általa forgalmazott termékek szavatossági idejére vonatkozó adatokat, ezen kívül romlott húst kevert a friss hús közé, hogy az értékesíthető tömeget így növelje. A városi hatóságok hivatalosan is vádat emeltek a cég ellen - jelentette a hatóság.

A nyomozás során eddig öt embert vettek őrizetbe, Kína-szerte tucatnyi tartományban lévő, a Husitól vásárló cégnél vizsgálódnak.

Az eset az országhatárokon kívülre is átterjed: az érintett hongkongi McDonald's felfüggesztette féltucatnyi termékeinek eladását Hongkongban, s minden, Husitól származó húsimportot befagyasztott. A szintén érintett japán McDonald's egy termékét vette le a menüről, a jövőt illetően pedig nemcsak a cégtől, de Kína teljes területéről befagyasztotta importját, s bejelentette: ezentúl thaiföldi beszállítóira támaszkodik majd.

A kínai sajtóban nyilatkozó élelmiszeripari szakértők szerint a Husi élelmiszeripari cégre hatalmas, akár rekord összegű bírságot is kiszabhatnak a hatóságok, s várhatóan visszavonják majd működési engedélyét is.