• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hiába a szép új épület, ha minden a régi benne

Hírek Forrás: Weborvos

Konferencia az egészségügyi intézmények szolgáltatás menedzsmentjének, működtetésének kérdéséről.

Belefogunk valamibe, nagy a hírverés, a közélet várakozása körülötte, de végül nem történik semmi. Ugye többször megéltük már ezt? Így van ez a kórházak irányítása körül is. Volt térségi igazgatás, TÁMOP 6.2.5, kancellária – bár ez utóbbi téma még parázslik. Az ilyen témákkal ellentétben azonban egy dologban meglehetősen nagy állandóság jellemzi az egészségügyet: az intézmények folyamatos, 24 órás működtetési kényszere. Ezt nem tudjuk megoldani az egymáshoz szorosan kötődő egységekből álló szolgáltatási láncaink megfelelő szervezése nélkül – legyenek akár saját működtetésben, vagy kiszervezett működtetési formában.

Az ellátórendszerre is leginkább, mint egy ellátási láncra tekinthetünk, amelyben funkciója szerint egyaránt szerepet kap mind az alapellátás, mind a fekvő és járóbeteg szakellátás. Az ellátási lánc azonban nemcsak ellátási szintek, hanem régiók szerint is szerveződik, hogy aztán helyet adjon az országos kiemelt ellátásoknak, amelynek központja Budapest.

A főváros, amely egyértelműen kimaradt az elmúlt 8 év kórházfejlesztési boomjából, és nagyrészt megrekedt XIX.-XX. század eleji mivoltában. Pedig tudjuk az az európai egészségügyi infrastruktúra hálózat adataiból (EUHPN), hogy egy kórház felépítésének forrásai maximum 3-4 évnyi működtetésre elegendőek. Ha ezt visszafordítjuk, akkor akár azt is mondhatjuk, hogy egy rosszul – az ellátási láncba nem megfelelően - illesztett és működtetett kórház 3-4 év alatt felemészti egy új kórház árát.

A működtetés mikéntje tehát elsőrendű fontosságú. Képesek leszünk-e az előttünk álló években Budapesten olyan kórházakat felépíteni, amelyek a felgyülemlett infrastrukturális elmaradottságot orvosolják? Milyen szolgáltatásokat tudunk köréjük és bennük integrálni? Fennáll a veszély ugyanis, hogy a megszokott patríciusi hatalmi zónáknak megfelelően kialakított infrastruktúrával, és az annak megfelelő „rendbe" érkeznek ezek a beruházások; hiába a szép új épület, a folyamatok nem változnak semmit.

Erről, és még az egészségügyi intézmények szolgáltatás menedzsmentjének, működtetésének számos kérdéséről szól az IME szervezésében 2016 november 10-én immáron XVI. alkalommal megszervezésre kerülő Szolgáltásmenedzsment (eredetileg Outsourcing) Konferencia.

A konferencia időpontja: 2016. november 10.

Helyszíne: Hotel Hungaria City Center (1074 Budapest, Rákóczi út 90. )

A konferencia programja, részletei itt