A szegedi klinika is részt vesz abban a nemzetközi projektben, ami által teljes életet élhetnek a hallás nélkül születettek.
Kiss József Géza, a SZAKK Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika tudományos tanácsadója foglakozott már például akusztikával, audiológiával és hallásgenetikával is, sőt a hazai halláskutatás egyik jelentős, nemzetközileg is elismert szakembere. Most Rovó Lászlóval, a Szegedi Tudományegyetem rektorával mint a klinika igazgatójával olyan nemzetközi projekten dolgoznak, ami által a hallássérültek is teljes életet tudnak élni. A délmagyar.hu mutatta be a kutatót.
– Ha valaki süketnek vagy súlyos fokú nagyothallónak születik, csak alapszintű tudáshoz juthat a hallássérültek iskolájában. Mi azt szeretnénk, hogy ezek az emberek is képesek legyenek elvégezni a főiskolát, az egyetemet, hogy diplomát szerezzenek, és például mérnökök, ügyvédek, orvosok lehessenek. Ezért foglalkozunk a cochlearis implantációval és az ahhoz szükséges eszközök fejlesztésével, valamint a jelenlegi eszközök továbbfejlesztésével. Ez az első rutinszerűen alkalmazható érzékszervpótló implantátum. Továbbá azon dolgozunk, hogy hazánkban miként tudjuk majd mindezt alkalmazni. Komoly tárgyalások zajlanak a gyártó- és fejlesztőcégek, valamint az egyetem között azért, hogy ez az innováció az ELI mellett létesülő science parkban is megjelenjen – részletezte.
A tudományos tanácsadó már 42 éve dolgozik a klinikán, ahol szinte a kezdetektől általános igazgatóhelyettesi feladatokat is ellát. Kiss József Géza az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült a napokban. További részletek a teljes cikkben