Milyen trendek és tendenciák jellemzőek ma itthon és külföldön, mit vizionál az Egészségügyért Felelős Államtitkárság és a Nemzetgazdasági Minisztérium?
Ön szerint a külföldi állampolgárságú betegek esetében: van-e preferált kórház?; van-e preferált orvos?; van-e kiugróan magas ellátási forma, amit igénybe vesznek?; eltér-e a külföldiek ellátási statisztikája a hazai betegektől?; vannak-e ország-specifikus ellátási formák?; van-e ellátási (OENO-BNO kapcsolat) különbség külföldiek esetén a hazaiakhoz képest? Mit remélhetnek a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatók?
Illúziók és lehetőségek az egészségturizmusban – konferencia csütörtökön!
A Medical Tribune szaklap november 14-ei, budapesti konferenciáján a szakemberek bemutatják, milyen trendek és tendenciák jellemzőek ma az egészségturizmusban itthon és külföldön, mit vizionál a hazai egészségturizmus számára az Egészségügyért Felelős Államtitkárság és a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A résztvevők választ kaphatnak arra, mennyire exportképesek a magyar szolgáltatások, melyek az egészségügyi turizmus nemzetközi tendenciái, mutatói, irányai, melyek az európai és keleti piacok általános egészségipari szinergiái, milyen modellek állnak rendelkezésre a sikeres piaci megjelenéshez. Képet kaphatnak arról is, hogy az egészségügyi turizmus promóciójában melyek a best prakctice-ek Törökországban, Németországban, Lengyelországban, Katalóniában.
Részletes program:
10.30 – 10.55 Trendek és tendenciák az egészségturizmusban; hol tartunk ma? Az Államtitkárság víziója
Dr. Szócska Miklós, Egészségügyért Felelős Államtitkár
11.00 – 11.25 Illúziók nélkül a magyar egészségügyi turizmus lehetőségeiről – Nemzetközi kitekintés, a hazai kínálat lehetőségei és promóciója a nemzetközi turisztikai piacon
Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettese
11.30 – 11.55 Egészségturizmus a Nemzeti Turizmusfejlesztési Koncepcióban (2014-2024)
Dr. Horváth Viktória, Nemzetgazdasági Minisztérium, turizmusért felelős helyettes államtitkár
12.00 – 12.25 Az EU „24/2011 Irányelve a határon átnyúló egészségügyi ellátásokról" jogharmonizációs tapasztalatairól és várható hatásairól
Dr. Gellérné dr. Lukács Éva PhD, Emberi Erőforrások Minisztériuma, közigazgatási tanácsadó, stratégiai referens
12.30 – 12.55 Keleti nyitás – új utakon (tudásexport – kereslet-kínálat és Magyarország lehetőségei a nemzetközi piactéren)
Dr. Puczkó László, a Turisztikai Tanácsadók Szövetségének elnöke
13.00 – 14.00 Ebéd
14.00 – 14.25 Az egészségturisztikai kereslet jellemzői a FÁK országokban
Szegedi Andrea, Magyar Turizmus Zrt. senior termékmenedzser
14.30 – 14.55 Mit használnak a külföldiek a magyar egészségügyi ellátórendszerből?
Ruppert Péter, Maven7, ügyvezető
15.00 – 15.25 Úton és út közben – az orvosegyetemek tapasztalatai a külföldi betegek ellátásában
Dr. Gál János, az Egyetemi Klinikák Szövetségének titkára
15.30 – 15.55 A közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatók perspektívái (piacképes szakterületek egészségturizmus szempontjából)
Dr. Ficzere Andrea, Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, Magyar Kórházszövetség
15:55 - 16:20 Az egészségturisztikai munkaerőpiac helyzete - az egészségturisztikai szakemberképzés Magyarországon
Dr. Horváth Mónika PhD, főiskolai tanár, tanszékvezető, Semmelweis Egyetem-ETK Fizioterápiai Tanszék; Szalai Emese, egészségturisztikai szakértő, Semmelweis Egyetem-ETK Fizioterápiai Tanszék
Bővebb információért kattintson ide!