Számos olyan betegség ütötte fel a fejét a táborban, amire különösen is fontos felkészülni.
A Magyar Református Szeretetszolgálat önkéntes orvosokból álló orvoscsoportja július 9-én Bangladesbe utazik, hogy a mianmari etnikai tisztogatás elől Bangladesbe menekülő rohingják között orvosi szolgálatot végezzen. A július 8-án tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy szükség van háziorvosi és sürgősségi ellátásban jártas orvosokra, emellett aneszteziológus, intenzíves és mentő főorvos, intenzíves szakápoló, gyógytornász és plasztikai sebész is utazik a csapattal - tudatta közleményében a szolgálat.
"Rendkívül széles körű ellátásra van szükség a mobil klinikaként működő állomáson, hiszen az ott tartózkodó és dolgozó nemzetközi szervezetek és alapítványok beszámolóiból megtudva, számos olyan betegség ütötte fel a fejét a táborban, amire különösen is fontos felkészülni. Ilyenek például a malária és a torokgyík, illetve a monszun időszak következtében, a csepp és vízfertőzéssel terjedő betegségek. Ezek és a szúnyogok által terjesztett fertőző kórok jelentik most a legnagyobb veszélyt a táborban élőkre" - mondta a sajtótájékoztatón dr. Sári Ferenc a Magyar Református Szeretetszolgálat orvoscsoportjának vezetője.
Orvosaink arra is felkészültek, hogy kiérkezésük idején nagy számban kell levezetniük szüléseket, mert a megerőszakolt menekülő nők várhatóan ebben az időszakban hozzák világra gyermekeiket. "Fontosnak tartjuk, hogy ha tehetjük és tudunk segíteni, akkor segítsünk" - fogalmazott Juhász Márton a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója.