• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Interaktív térképpel támogat az UNICEF

Hírek MA 09:57 Forrás: Unicef - Weborvos
Interaktív térképpel támogat az UNICEF

Segíti a szülőket az állami gyermekpszichológiai és -pszichiátriai szolgáltatások közötti eligazodásban az Unicef kezdeményezése.

Az UNICEF Magyarország új, országos lefedettségű interaktív térképet indított, amely segíti a szülőket az állami gyermekpszichológiai és -pszichiátriai szolgáltatások közötti eligazodásban. A kezdeményezés célja, hogy minden gyerek időben és megfelelő ellátáshoz jusson, tudatta az Unicef közleményében.

Az új, kereshető adatbázis a lépéshez nyújt segítséget: probléma kezdő mutatja meg, hogy az adott vármegyében, településen hova lehet fordulni. A térkép egyben rávilágít a magyar ellátórendszer legfőbb kihívásaira – a szakemberhiányra, a nehezen hozzáférhető információkra és az ellátási területi egyenlőtlenségeire – amelyekkel összhangban vannak a szervezet legfrissebb országos kutatásának eredményei is a hazai iskola- és óvodapszichológusokáról , ami egyre több és súlyosabb problémáról számol be.

A térképről röviden

A gyermekek mentális egészségének támogatása kulcsfontosságú, hiszen az időben kapott megfelelő ellátás meghatározó lehet fejlődésük és jóllétük szempontjából. Sajnos sok szülő nehezen igazodik el az elérhető pszichológiai szolgáltatások között, és nem mindig egyértelmű, hová fordulhatnak segítségért.

Ez az interaktív térkép azért készült, hogy megkönnyítse a szülők tájékozódását. A kereshető adatbázis a kezdő lépéshez nyújt segítséget: probléma szerint mutatja meg, hogy az adott vármegyében, településen hova lehet fordulni (gyermekpszichiátriák, gyermekjóléti központok, pedagógiai szakszolgálatok és egyéb támogató intézmények), ha egy gyermek mentális egészsége veszélyben van.

Fontos, hogy a térképen csak az állami szolgáltatásokat tűntettük fel. Vannak magánszolgáltatók is, melyek elérhetőségeikről és minőségéről minden szülő önállóan tud tájékozódni.

 

Lelkisegély szolgálatok

A térképen nem szerepelnek, de kiemelt szerepet töltenek be a gyermekek, fiatalok és családjuk támogatásában, a lelkisegély szolgálatok. Ha gyermekünk pszichés nehézségekkel küzd, az alábbi lelkisegély-szolgálatokhoz fordulhatunk segítségért:

– KÉK-Vonal Alapítvány: 116-111 (gyermekeknek), 116-000 (szülőknek) https://kek-vonal.hu/

– Magyar Lelki Elsősegély Szolgálatok Szövetsége (LESZ): 116-123 vagy 06 80 810 600 https://sos116-123.hu/

Hogyan használjuk a térképet?

A térképen számos szolgáltatót, intézményt jelöltünk országszerte. Ahhoz, hogy mindenki megtalálja a megfelelő segítséget, a térképen lehetőség van problémák és vármegyék szerint is keresni. A keresés eredményeként megjelenő piros pontokra rákattintva részletesebb információ érhető el az egyes szolgáltatókról (elérhetőség, előjegyzés/beutaló szükségessége, stb.). A keresés eredményeit a rendszer a térkép alatt is listázza.

Összeállítottak továbbá egy „Kérdések és válaszok” részt is, ahol a gyermekek mentális egészségével kapcsolatos legfontosabb témákat igyekeztek feldolgozni.

A lelki egészség térkép itt érhető el.